FK Kľúčové

FK Kľúčové

TJ Slovan Trenčianska Turná

Obrat mužov v druhom polčase, dvojgólový Patrik Fabian

Úvod zápasu priniesol vyrovnaný futbal. V 5. min. stretnutia priťukol loptu Barták T. Sivákovi, ale ten prepálil vysoko nad. Domácim sa hra prvý polčas nedarila. Viazla kombinácia a väčšia aktivita. Hostia držali loptu častejšie na kopačkách na svojej polovici a dvakrát aj pohrozili nebezpečnými brejkami – centrami od M. Tomku z pravej strany. V 11. min. pohrozil nebezpečne z priameho kopu aj Šarudi, no tesne vedľa. Domáci sa ako tak začínali „preberať“ k lepšej hre. V 17. min. poslal loptu T. Sivák na P. Fabiana, ale toho vychytal O. Šraga. V 25. min. po rohu nastrelil najskôr brvno Kadák, a hneď o tri sekundy aj T. Sivák. To, čo padalo domácim do brány predošlé zápasy, bolo prvý polčas tohto zápasu ako keby zakliate. V 38. min. nastrelil tretie brvno M. Fabian a následne z troch metrov prepálil Barták nad. Hostia udreli v 43. min. – center z pravej strany od M. Tomku zakončil hlavou M. P. Viskup – 0:1. Domáci išli do druhého polčasu s cieľom otočiť zápas. Po 20. sekundách hry vyrovnal po vyhratom súboji Patrik Fabian – 1:1. V 50. min. mohol pridať gól Kadák, ale na center od Pav. Bulka mu chýbali centimetre. V 62. min. kopali domáci penaltu, ktorú s prehľadom premenil najlepší strelec súťaže Barták – 2:1. V 67. min. striedajúci Peter Bulko prekvapil O. Šragu z 25 metrov peknou strelou – 3:1. V 75. min. po výbornej práci T. Siváka pridal gól na 4:1 Patrik Fabian. Za zlepšený výkon v druhom polčase si domáci vyhrať zaslúžili, ale aj hostia sa ukázali vo veľmi dobrom svetle, hlavne hrou v prvom polčase.

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva)
Vedeli sme, že sa musíme pripraviť na behavého a rýchleho súpera. Celý prvý polčas sme sa nedostali do hry, bolo veľa prerušení, z čoho pramenilo nízke tempo zápasu a náš inkasovaný gól. Aj keď sme v polovici stretnutia prehrávali, nevzdali sme to, a ako tím sme šli za víťazstvom. Z našich prvých gólových príležitostí sme nastrelili trikrát konštrukciu brány, ale trpezlivosťou a sústredením sa na vlastný výkon sme dokázali otočiť priebeh stretnutia v náš prospech. O fungujúcom kolektíve svedčí skutočnosť, že na dnešný zápas bolo pripravených až sedem náhradníkov.

Góly: 43. Marek Pavel Viskup 0:1 46. Patrik Fabian 1:1 62. Juraj Barták 2:1 pen. 67. Peter Bulko 3:1 75. Patrik Fabian 4:1