FK Kľúčové

TJ Slovan Trenčianska Turná

timotejbulko

Od nováčika berieme bod po remíze 1:1

V 8. kole sa predstavilo naše mužstvo u nováčika súťaže. Úvodné minúty priniesli vyrovnaný futbal, pričom o niečo nebezpečnejší boli domáci, ktorí kombinovali, ale len po šestnástku. V 4. minúte pohrozil z voleja domáci Šimon Machara, ale vysoko nad. V 10. minúte sme sa dostali do šance aj my, ale po rohu tesne minul Patrik Fabian. V 19. minúte prišla najväčšia šanca domácich, keď zakončenie Daniela Macharu vyrazil reflexívne, výborným zákrokom na roh spod brvna Mikloš. V 30. minúte sa zastreloval Barták, ale strela nebola dostatočne razantná. Do konca polčasu to bol boj viac-menej v strede poľa, pričom hra sa často kúskovala. Do druhého polčasu sme vstúpili výborne. V 50. minúte poslal dlhú loptu do pokutového územia T. Sivák, brankárovi domácich lopta skĺzla a pozorný Barták doklepol do prázdnej brány – 0:1. Domáci hráči mali veľmi rýchlych hráčov, ale ich zakončenia neboli presné. Jednu zo svojich šancí využili v 57. minúte, keď po štandardke Daniela Macharu skóroval hlavou na 1:1 M. Guga. Domáci po tomto momente zahodili dve čisté gólovky. Najskôr Šimon Machara a o pár minút aj F. Podkopčan, ktorí mierili vedľa. Hráči Slovanu sa snažili ísť za víťazstvom v domácom prostredí. Šokovať domácich mohol v 87. minúte Patrik Fabian, keď si pekne obhodil domáceho obrancu a zoči-voči brankárovi neuspel, keď ho dokázal Húdek výborným zákrokom vychytať. Aj keď sme mohli v závere rozhodnúť o víťazstve, treba uznať kvality mladého domáceho mužstva, ktorí si vytvárali nepríjemné šance. Vzhľadom na nepresnosti na oboch stranách sa javí remízový výsledok ako spravodlivý, s ktorým boli o niečo viac spokojnejší hostia.

Hráči zápasu: Tomáš Kresánek – Martin Medvedík

Góly:50. Juraj Barták 0:1 57. Martin Guga 1:1