FK Kľúčové

TJ Slovan Trenčianska Turná

timotejbulko

V susedskom derby MUŽI zlyhali v úvodnej päťminútovke

V susedskom derby nastúpil proti sebe majster a vicemajster predošlej sezóny. Úvodná pätminútovka bola z našej strany katastrofálna. Hneď po 30. sekundách hry viedli domáci 1:0, keď prihrávku Ďuriša využil Jakub Kováč po dvojnásobnom zlyhaní v našej obrane. V 2. minúte sme sa dostali k zakončeniu aj my, ale Bartákovu slabú strelu nemal problém Chochlík chytiť. V 5. minúte dlhý aut Hasenoviča našiel doslova „voľnú nohu“ Jakuba Kováča, ktorý nemal problém zvýšiť z 5 metrov na 2:0. Táto úvodná „derby facka“ nás však prebrala, a postupne sme si vytvárali nebezpečné šance. V 10. minúte mohlo byť znížené. Po prihrávke Bartáka sa rútil sám na bránu T. Sivák, avšak pokus o lob skončil vysoko nad. V 12. minúte prudká strela Matúša Kováča išla nad. Naša aktivita sa zvyšovala. Domácich však držal od inkasovaného gólu Chochlík. V 31. minúte ušiel na ľavej strane T. Sivák, miesto strely nahral Pavlovi Bulko, ten zatiahol, napravo videl voľného P. Fabiana, ktorého práve domáci brankár výborne vychytal. Do konca polčasu sa hral viac-menej medzišestnástkový futbal s minimom gólových šancí. Do druhého polčasu sme išli s cieľom dohnať dvojgólovú stratu. Úvod tohto polčasu bol ideálny, keď v 48. minúte sa vyhol ofsajdovej pasci Tomáš Sivák a strelou k tyči nedal šancu Chochlíkovi – 2:1. Po tomto momente sme sa snažili o rýchle vyrovnanie. Zvýšenou aktivitou sme robili domácim „starosti“ no proti bola horšia koncovka a dobre chytajúci Chochlík. Príkladom toho je napr. šanca z 75. minúty, keď T. Sivák priťukol loptu striedajúcemu Polákovi, no ten v super šanci pred Chochlíkom prestrelil. Gólovú šancu mal aj Peter Bulko, ale z ľavej strany včas vybehol Chochlík, čím mu zmenšil strelecký uhol. Nemohli sme však zabudnúť aj na domáce protiútoky, keď musel dvakrát dobrými zákrokmi zasiahnuť gólman Mikloš. Najskôr výborne vyrazil prudkú strelu Kurtiša z 81. minúty a následne aj pokus Hrubého. Naše mužstvo bolo stále v hre o vyrovnanie. V závere sme vsadili všetko do útoku, po viacerých rohových kopoch však gól neprišiel a tak si domáci skúsenou hrou v obrane už víťazstvo nenechali ujsť. Stretnutie bolo vyrovnané, domáci využili našu zlú päťminútovku. Mierne sklamal prístup oboch mužstiev, keď sa očakávalo väčšie nasadenie a samozrejme aj početnejšia fanúšikovská základňa na oboch stranách, pretože toto „bicyklové“ derby si zaslúžili omnoho viac divákov. V derby, ktorému, žiaľ, chýbala „väčšia iskra“ tak prehrávame jednogólovým rozdielom. S prehľadom rozhodoval Brezina. Do konca jesennej časti ešte ostávajú odohrať tri majstrovské stretnutia, keď všetky odohráme na domácom ihrisku.

Hráči zápasu: Jakub Kováč – Pavol Bulko

Góly:1. Jakub Kováč 1:0 5. Jakub Kováč 2:0 48. Tomáš Sivák 2:1