Autor

timotejbulko

Mgr. Timotej Bulko

MUŽI v hernom kŕči. Dôležitý duel opäť doma nezvládli. Fair-play gesto kapitána Fabiana v samom závere.

V 19. kole narazili na seba mužstvá, ktoré na jar ešte nebodovali. V úvode stretnutia sa ocitol po pase od T. Siváka pred brankárom Husárom J. Barták, ale jeho kľučky nakoniec zmaril obranca hostí. Hru komplikoval značne vietor. V prvom polčase to hralo do karát viac hosťom. V 9. min. nenápadne rozohral štandardku M. Fabian na T. Siváka, ale ten zakončil nad. K rohovému kopu v 13. min. sa dostal M. Sivák a v skrumáži zakončenie J. Bartáka vyrazil hlavou z bránkovej čiary M. Mihálik. Hostia udreli v 15. min. z pravej strany poslal na hranicu šestnástky loptu Z. Gajdošík a R. Straka trafil nechytateľne tzv. „angličákom“, čím sa zapísal na adepta najkrajšieho gólu v najvyššej oblastnej súťaži aktuálneho ročníka – 0:1. Domáci po tomto momente znervózneli, zbytočne sa medzi sebou vadili a hra upadla. V 30. min. štandardka od Medvedíka našla hlavu Bartáka, ale gól nepadol. V 38. min. zahral rukou hosťujúci M. Patka a J. Barták vyrovnal z pokutového kopu na 1:1. V závere polčasu po hraničnej ofsajdovej situácií zvýšil na 1:2 F. Gabriš. Druhý polčas začal náporom domácich aj s podporou vetra. Hostí prakticky celý 2. polčas domáci nepúšťali do vyložených šancí. Aktivita domácich bola odmenená gólom v 54. min., keď po rohovom kope M. Siváka vyrovnal D. Ondrášek – 2:2. V 60. min. mohlo byť 3:2, ale proti bol brankár hostí J. Husár, ktorý vytiahol hádzanárskym spôsobom priamy kop T. Siváka z 20-tich metrov. Domáci spravili jednu hrubú chybu v 71.min, keď nepostrážili po krížnom pase skrz šestnástku M. Mihálika, ktorý nemal problém skórovať do poloprázdnej brány – 2:3. Záver zápasu zahrávali domáci viacero štandardiek a rohových kopov, ale hostia to už ubránili. Jeden z rohových kopov v samom závere odmietol kapitán M. Fabian aj napriek tomu, že postranný rozhodca ukazoval na roh. Za tento moment hráči nášho aj hosťujúceho mužstva uznali fair-play rešpekt potleskom. Domácich čaká do konca sezóny tvrdá práca, pretože tento dôležitý duel nezvládli.

Hráči zápasu: D. Ondrášek – R. Straka
Góly: 15. R. Straka 0:1 38. J. Barták pen. 43. D. Gabriš 1:2 53. D. Ondrášek 2:2 71. M. Mihálik ml. 2:3