TJ Družstevník Vlára Ľuborča

Autor

Mgr. Timotej Bulko

Derby susedných dedín rozhodol T. Sivák

Veľké derby dvoch susedných dedín začali lepšie domáci. Úvodné aktivitu v podobe štandardných situácií a rohových kopov však nedokázali využiť. V 13. min. stretnutia prišla veľká šanca, keď J. Barták nastrelil po prihrávke T. Siváka tyč. Šanca prišla aj v 14. min. ale T. Sivák mieril tesne vedľa. V 16. min. bola aktivita domácich pretavená do gólu, keď ideálny center od D. Bezunka upratal do siete premiérovým gólom A. Malých – 1:0. Dobrá hra domácich pokračovala aj naďalej a hostí držal od ďalších gólov D. Horváth. Najskôr vyrazil hlavu Žúžiho a potom aj zakončenie Bartáka z pravej strany. V 36. min. prišla akcia hostí, keď Gábor vysunul Pavlisa, no jeho center zasiahol nešťastne v šestnástke rukou Bezunk. Pokutový kop premenil bezpečne bývalý hráč domácich Lukáš Breznický – 1:1. Hneď o minútu domáci znova viedli, keď sa predral cez troch hráčov hostí J. Barták a poslal loptu do siete – 2:1. V 42. min. vystrelil cca z 20 metrov prudkou „obalovačkou“ k tyči L. Breznický a bolo 2:2. Druhý polčas začal opatrne. V 62. min. sa podaril streliť víťazný gól T. Sivákovi, keď využil prihrávku od J. Bartáka – 3:2. V 66. min. poslal L. Breznický pred bránu loptu na Macháča, ten však neskóroval. V 72. min. mohol poistiť vedenie domácich A. Malých, ale trafil brvno. V samom závere ešte vychytal Horváth nováčika v drese domácich – J. Drába. V tomto derby zápase tak zvíťazili domáci. Vzhľadom na nebezpečné šance, ktoré si dokázali vytvárať si vyhrať zaslúžili.

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva)

Na dnešný derby zápas sme sa tešili, myslím si, že splnil všetky očakávania a diváci mohli odchádzať spokojní. Padlo veľa gólov, hráči oboch mužstiev nešetrili krokom, neustále hrali aktívne a vytvárali vzruch pred oboma bránami až do konca stretnutia a na záver sme sa tešili zo zaslúženého víťazstva. Od začiatku sme boli aktívnejší a dokázali si vypracovať strelecké príležitosti, ale aj napriek tomu bol stav v polovici zápasu nerozhodný 2:2. V druhom polčase sme ukázali väčšiu túžbu po víťazstve a dokázali strhnúť zápas na našu stranu. Rozhodol zodpovedný prístup každého jednotlivca a hlavne kvalitný výkon na oboch stranách ihriska, nielen pri plnení útočných, ale aj defenzívnych úloh.

Góly: 15. Adrián Malých 1:0 36. Lukáš Breznický 1:1 pokutový kop 37. Juraj Barták 2:1 42. Lukáš Breznický 2:2 62. Tomáš Sivák 3:2