TJ SPP Veľké Bierovce - Opatovce

Sponzori

Oddelenie Techniky, KFMaT, FHPV PU v Prešove
Najlepší strelci

TJ Družstevník Vlára Ľuborča

TJ SPP Veľké Bierovce - Opatovce

TJ SPP V.Bierovce-Opatovce

TJ SPP V.Bierovce-Opatovce

TJ SPP Veľké Bierovce - Opatovce

TJ Družstevník Veľká Hradná

Autor

timotejbulko

Mgr. Timotej Bulko

Derby tesne pre Melčice

V úmornej horúčave začalo derby v opatrnejšom štýle z oboch strán. Až po štvrť hodine hry sa dostal k lopte J. Barták, ale Kopčan reflexívne loptu vyrazil. V 20. min. sa dostal k priamemu kopu aj hostia, dobrý pokus T. Suchého však išiel mimo. V 33. min. zazmätkovala domáca obrana, lopta sa dostala priamo k F. Pupišovi, ktorý otvoril skóre stretnutia – 0:1. V 39. min. sa ocitol v dobrej šanci z pravej strany A. Moravčík, ale jeho prudkú strelu brankár Kopčan pokryl. V 44. min. zahrávali domáci štandardku, po ktorej nasledoval faul v pokutovom území. Penaltu premenil s prehľadom Žúži – 1:1.

V úvode druhého polčasu mal šancu M. Pupiš, ale lopta išla nad brvno. V 51. min. vystrelil spoza obrancu Barták, ale Kopčan bol opäť pozorný. V 51. min. nahral T. Sivák na pravej strane voľnému A. Moravčíkovi a jeho bomba z 18 metrov pod brvno nedala žiadnu šancu M. Kopčanovi – 2:1. V 56. min. sa rútil sám na bránu J. Barták, ale v poslednej chvíli ho zastavil priamo na hranici pokutového územia Minarech. Sľubný priamy kop však vyrazil po strele Bartáka Kopčan na roh. Domáci sa dlho netešili, v 58. min vyrovnal na 2:2 po prihrávke T. Suchécho L. Mizerák. V 70. min. šokoval domáci T. Suchý, keď si zasekol dvoch obrancov – 2:3. V 88. min. sa dostal k lopte aj T. Sivák, jeho hlavička bola vyrazená z bránkovej čiary L. Birásom. V nadstavenom čase ešte videl za nešportové správanie červenú kartu brankár Kopčan. Domáci tak v derby tesne prehrali a neuspali. Na výhru čakajú takmer mesiac.

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva)
Zápas sa musel divákom páčiť, videli kvalitný a vyrovnaný súboj s veľa gólmi, ale s neúspešným koncom pre nás. Rozhodla skutočnosť, že keď sme sa dostali do vedenia 2:1, chceli sme rozhodnúť zápas a pridať tretí gól, a preto sme sa stále tlačili do útoku. Teraz viem, že sme hru mali zatvoriť a doviesť jednogólové víťazstvo až do konca. Zrejme to bolo spôsobené aj tým, že hráči boli dnes veľmi nabudení a svojím chcením a nasadením išli neustále na doraz, a následne sa nechali strhnúť vlastnými emóciami a rozhodujúce góly sme inkasovali do rozhodenej obrany. Po zápase prevládli medzi nami negatívne emócie, ktoré si musíme vyriešiť medzi sebou v šatni. Ako tvrdím, je to v hlavách. Ako paralelu ponúkam situáciu inej kvality, keď medzi hráčmi FC Liverpool, ktorý ešte nestratil ani bod, došlo k výmene emócií medzi Manem a Salahom.

Góly: 33. Filip Pupiš 0:1 44. Ladislav Žúži penalta 1:1 51. Adam Moravčík 2:1 58. Lukáš Mizerák 2:2 70. Tomáš Suchý 2:3

Videné: 229x
1 10