FK Kľúčové

TJ Slovan Trenčianska Turná

timotejbulko

Explózna 30.minútovka mužov s hattrickom Moravčíka

Za extrémnej horúčavy začali lepšie domáci. Pokus J. Bartáka v 6. min. z ľavej strany tečoval na roh Hudcovský. Na následný rohový kop si nabehol Žúži, ktorý nechytateľnou hlavičkou trafil pravý roh brány – 1:0. V 10. min. našiel z ľavej strany J. Barták Moravčíka, ten si loptu spracoval, avšak jeho zakončenie vyrazil na roh gólman A. Oberta. V 16. min. skúsene prešiel cez 2 hráčov Pavol Bulko, vystrelil, A. Obertovi lopta vypadla pred A. Moravčíka, ktorý zvýšil na 2:0. V 22. min. takmer prekvapil gólmana z rohu M. Sivák. V 24. min. zvýšil na 3:0 opäť A. Moravčík, keď využil nahrávku T. Siváka. V 26. min. zahodil tutovku T. Sivák, keď nevyužil únik. V 27. min. však strelu J. Bartáka vyrazil gólman na A. Moravčíka, ktorý zavŕšil čistý hattrick – 4:0. V 30. min. sa osmelili aj hostia, ale strelu I. Schwantnera pokryl Ondrášik. Domáci zahodili ešte mnoho šancí v 1. polčase, hlavne šanca T. Siváka, keď dostal ideálnu prihrávku od Fabiana. Hostia v druhom polčase pridali. V 52. min. trafil nechytateľne pod brvno z priameho kopu najlepší hráč hostí R. Pagáč – 4:1. O minútu nato bolo z ničoho nič 4:2, pretože „hluché“ minúty domácich využil Z. Gajdošík. Zápas znervóznel, domáci potrebovali streliť piaty gól. V 75. min. veľká šanca domácich. Z pravej strany sa dostal do úniku T. Sivák nahral A. Moravčíkovi, ktorého zakončenie skončili len tesne vedľa pravého rohu brány. Domáci potrebovali streliť na ukľudnenie ďalší gól, to sa podarilo v  81. min. J. Bartákovi z penalty a následne v 87. min. M. Horňákovi, ktorý skorigoval výsledok na konečných 6:2. Domáci vyhrali v úmornej horúčave zaslúžene.

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva)

Od začiatku sme si dnes išli za víťazstvom. Zodpovedným výkonom a pripravenosťou na zápas sme hneď využili šance na strelenie gólov. Po dominancii v prvom polčase prišiel na začiatku druhého polčasu mierny útlm a uspokojenie, čo súper využil na priblíženie sa na rozdiel dvoch gólov. Museli sme opäť začať hrať, čo nebolo vôbec v horúcom počasí jednoduché, aktívnejšie napádať súpera a vytvárať tlak na loptu. Následne sme si začali znova vytvárať strelecké príležitosti, ktoré sme  premenili na góly a upokojili zápas. Dnes rozhodli morálno-vôľové vlastnosti a charakter hráčov, ktorí sa veľmi dobre prispôsobili vysokým teplotám. Gratulujem Adamovi Moravčíkovi k prvému hattricku v našom klube, čo ho  určite bude niečo stáť do hráčskej pokladničky…

Góly: 16. 24. 27. Adam Moravčík, 6. Ladislav Žúži, 81. Juraj Barták pen., 87. Martin Horňák – 52. Richard Pagáč, 53. Zdenko Gajdošík.