FK Kľúčové

TJ Slovan Trenčianska Turná

timotejbulko

Gólová kanonáda mužov v Kľúčovom znamenala cenné body

Úvod zápasu začal z oboch strán opatrne. V 5. minúte sa dostal k odrazenej lopte pred šestnástkou Pavol Bulko, ale jeho strela išla nad Macharovu bránu. V 10. minúte pohrozili domáci z rýchleho brejku, ale Ďurišov pas nevyužil Hirjak. V 12. minúte prihral Bezunk na pravú stranu Malýchovi, ten následne T. Sivákovi, ktorého strela spoza šestnástky pomocou teču skončila v sieti – 0:1. V 14. minúte sa ocitol v dobrej príležitosti A. Moravčík, jeho strela síce smerovala do pravého rohu, ale nemala dostatočnú razanciu. V 20. minúte pohrozili domáci zo štandardnej situácie, čo bola ich najväčšia zbraň v zápase, avšak po strele P. Ďuriša Mikloš vyrazil na roh. V 25. minúte mali domáci veľkú šancu na vyrovnanie. Priamy kop Ďuriša tečoval Beňo tesne vedľa. Domáci boli aktívnejší do 30. minúty, avšak ani milimetrový center od Fabuša neupratal z metra do siete Beňo. V 33. minúte priamy kop od Ďuriša vyhlavoval z bránkovej čiary Fabian a následný roh tesne minul Kvasnica. Hostia čakali trpezlivo na svoju príležitosť, ktorá prišla v závere polčasu – A. Moravčík sklepol loptu do úniku T. Sivákovi, ktorý rutinérsky zakončil na 0:2. Prvý polčas bol z našej strany v premieňaní poskytnutých šancí veľmi efektívny. Druhý polčas bolo viac-menej na trávniku len naše mužstvo. Výborný úvod tohto polčasu pretavil hneď po 30. sekundách gólom z priameho kopu z 30 metrov na 0:3 Pavol Bulko. V 47. minúte Matúš Hlavatý našiel krížne A. Moravčíka, ktorý krížnou strelou k tyči upravil už na 0:4. V 51. minúte mohli znížiť domáci, ale zakončenie Beňa reflexívne vyrazil Mikloš. Rozhodenú obranu domácich neprekonal v 55. minúte P. Fabian, keď zoči-voči Macharovi prestrelil. V 57. minúte center z pravej strany od A. Moravčíka v poslednej chvíli odvrátil pred T. Sivákom Kvasnica. V 58. minúte domáci v tutovke zlyhali P. Vavrušom, ktorý prestrelil. V 59. minúte už bolo 0:5, keď Pavol Bulko posunul loptu M. Hlavatému, toho opäť krížna prihrávka našla A. Moravčíka, ktorý prepálil k tyči Macharu. V 65. minúte krásna kombinačná akcia na jeden dotyk medzi T. Sivákom a P. Fabianom skončila na ľavej tyči domáceho brankára. V 68. minúte si vypili domácich kalich horkosti do dna, keď rohový kop od Pavla Bulka upratal z blízka do siete kapitán M. Fabian a bolo už hrozivých 0:6 pre domácich. Naše mužstvo ani po tomto momente zápas nezabalilo a stále nebezpečne zakladalo útoky. V 72. minúte voľný P. Fabian na pravej strane prevetral Macharove rukavice. Najkrajší zákrok v zápase videli diváci v 79. minúte, keď po prihrávke P. Vavruša sa rútil sám na Mikloša J. Beňo, avšak brankár jeho strelu nohou vyrazil. V závere zápasu ešte nastrelil brvno z priameho Tomáš Sivák a tak z Kľúčového sme si odniesli zaslúžené tri body po šesťgólovej kanonáde.

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva TJ SPP V.Bierovce-Op.)
„Výsledok síce hovorí jasnou rečou, ale súper si tiež dokázal vypracovať niekoľko nebezpečných streleckých príležitostí, ktoré však nedokázal premeniť. Dnes rozhodla kvalita v zakončení a skutočnosť, že sme sa lepšie dokázali prispôsobiť silnému vetru. Pochvalu si zaslúžia všetci hráči, ktorí ukázali charakter a ochotu plniť nielen ofenzívne, ale aj defenzívne úlohy. Spokojný som tiež s čistým kontom brankára. “

Góly: 12. a 45. Tomáš Sivák, 47. a 59. A. Moravčík, 46. Pavol Bulko, 68. M. Fabian