TJ Slovan Trenčianska Turná

TJ Družstevník Vlára Ľuborča

Gólová prestreleka v prospech Očkova

Na Opatovské hody privítali domáci víťaza posledných ročníkov – Očkov. Dobrú príležitosť mal v 4. min. A. Moravčík, avšak prihrávku J. Bartáka nevyužil. Hostia pôsobili v úvodných minútach veľmi nabudení a aktívni. Gól sa im podarilo streliť v 19. min., keď ideálny center využil hlavou Gažo – 0:1. V 22. min. vymietol pravý roh domácej brány z priameho kopu najlepší hráč hostí Hikel a bolo 0:2. V 26. min. Bezunk hodil aut Bartákovi, ten poslal loptu na Horňáka, ktorý upravil na 1:2. V 30. min. takmer vyrovnal T. Sivák. V 48. min. posunul loptu Moravčík na Bartáka, ten z pravej strany našiel pred bránou T. Siváka, ktorý vyrovnal na 2:2. V 54. min. našiel ideálno kolmicou Barták M. Siváka, ktorý otočil stav stretnutia z 0:2 na 3:2. O 30 sekúnd bolo vyrovnané 3:3, keď chybu v strede poľa využili hostia Gajdošíkom. V 57. min. odpískal penaltu pre hostí hl. rozhodca a Gono otočil na 3:4. V 74. min. si strelil nešťastný vlastný gól D. Bezunk – 3:5. V 77. min. sa pokúšal z priameho kopu trafiť Medvedík, no vedľa. Absolutnú bodku za nevydareným zápasom domácich pridal v 90. min. Gono, ktorý z polovice ihriska s dvojitým šťastím tečov domácich pridal šiesty gól Očkova. Domácim snahu nemožno uprieť, dokázali otočiť z 0:2 na 3:2, avšak hostia si následne štyrmi strelenými gólmi odnášajú všetky body.

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva)

Prvý polčas sme hrali nedôsledne, málo agresívne, bez  pohybu a energie. Aj napriek tomu sme odchádzali do kabín s nepriaznivým stavom „len“ 1:2. Do druhé polčasu sme vstúpili tak, ako sme zvyknutí hrať, boli sme dôrazní, nešetrili sme krokom a zrazu nás bolo plné ihrisko, rýchlo sme otočili nepriaznivý výsledok a namiesto toho, aby sme boli aj naďalej dominantní, nastali …. . Ťažko vysvetliteľné situácie, ktoré sme vlastnými chybami pripravili súperovi, a umožnili sme mu vrátiť sa do zápasu. Nasledoval boj, v ktorom nám chýbala ľahkosť a pokoj pri zakončení.

Góly: 19. Branislav Gažo 0:1, 22. Peter Hikel 0:2, 26. Martin Horňák 1:2, 48. Tomáš Sivák 2:2, 54. Martin Sivák 3:2, 54. Matúš Gajdošík 3:3, 57. Tomáš Gono 3:4 penalta, 74. vlastný (D. Bezunk) 3:5, 90. Tomáš Gono 3:6.