FK Kľúčové

TJ Slovan Trenčianska Turná

timotejbulko

Kartový mariáš v Očkove. Domáci otočili zápas v druhom polčase.

V 25. kole sme vycestovali do Očkova, kde na jednej strane domáci hrajú o záchranu a hostia o 1.miesto. Prvý polčas sme boli jednoznačne nebezpečnejším mužstvom, aj keď domáci častejšie držali loptu na svojich kopačkách. V 5. minúte stretnutia opečiatkoval brvno z priameho kopu M. Sivák. Domáci síce získali do 20. minúty územnú prevahu na našej polovici, avšak obrana spoľahlivo odolávala. V 21. minúte sa rútil po chybe domáceho hráča sám na bránu T. Sivák, ale M. Trebatický jeho strelu vyrazil s námahou na roh. Následný rohový kop zahrávaný od Pavla Bulka skončil peknou zakrútenou strelou pri zadnej tyči – 0:1. Rovnaká situácia z rohu volala po góle aj v 24. minúte, kedy Pavol Bulko hľadal T. Siváka. V 34. minúte prišla šanca po prihrávke T. Siváka pre A. Malýcha, ktorý si zasekol hráča a vo výbornej šanci krížnou strelou prepálil. Táto šanca mala skončiť jednoznačne gólom na 0:2. V 39. minúte za zastreľoval aj M. Sivák z 25 metrov, ale vedľa. Až v závere polčasu si dokázali domáci vypracovať väčšiu príležitosť, ale gólovú myšlienku Gažu z ľavej strany prečítal Mikloš. V 42. minúte zahral po štandardke Pavla Bulka domáci hráč v pokutovom území rukou, ale píšťaľka ostala nemá. V závere polčasu začal zbytočný kartový mariáš hlavného rozhodcu na obe strany, ktorý udeľoval žlté karty ako na bežiacom páse – najskôr v našom mužstve, niektoré však neadekvátne – áno sme za to, aby sa trestali slovné vyjadrenia/urážky na adresu rozhodcu, ale rovnako na obe strany… Tréner, bez náznaku upozornenia uvidel hneď ŽK, čo je smutné, nakoľko si od dvoch domácich hráčov nechal nadávať HR bez kartových napomenutí a upozornení. V úplnom závere ešte dvakrát pohrozil pred a po rohu A. Moravčík, no nad. Ku kartovému trestu sa pridali aj domáci hráči, zápas zbytočne týmto spôsobom znervóznel a my sme stratili hernú pohodu z prvého polčasu. V druhom sme nedokázali nadviazať hre na prvý, a ponúkali domácim viacero nebezpečných šancí. Dá sa povedať, že druhé dejstvo udávali tempo tentokrát domáci hráči, ktorí mali väčšiu túžbu po víťazstve. Aj keď domáci trafili priestor brány v druhom polčase len trikrát, z toho dvakrát skórovali hlavičkou dobre postaveným M. Ščepkom, ktorý v 79. minúte otočil na 2:1. Za zmienku stojí aj exportná strela Medvedíka z priameho kopu z 66. minúty, keď za stavu 1:1 napálil do brvna z 25 metrov. Nie moc pekný moment prišiel v 58. minúte, keď domáci M. Ščepko neudržal nervy na uzde a udrel rukou do oblasti krku Horňáka, no len so žltou kartou. Dobre rozbehnutý zápas, v ktorom sme nevyužili poskytnuté šance sme tak nakoniec prehrali a odchádzame z Očkova, ktorý bol hlavne v druhom polčase lepší v efektivite a držaní lopty bez bodu a so zastavením hernej činnosti našich troch hráčov v ďalšom zápase.

Hráči zápasu: Marian Ščepko – Tomáš Sivák

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva TJ SPP V.Bierovce-Op.)

Vedeli sme, čo nás v Očkove čaká, ale… . O futbale sa hovoriť nedá, zo strany domácich samé urážky, vulgarizmy, neustále provokácie a úmyselné fyzické súboje s jasným cieľom ublížiť súperovi. Hráčom chcem poďakovať, že na to nepristúpili, a snažili sa nereagovať na podnety z domácej strany. Prehrali sme nielen my, ale hlavne futbal.

Góly:51. a 79. M. Ščepko – 22. Pavol Bulko