TJ Slovan Trenčianska Turná

Autor

Mgr. Timotej Bulko

Kvalitný zápas s Brestovcom, 4-gólový J. Barták

Domáci privítali v šlágri kola Brestovec. Úvod zápasu bol z oboch strán opatrný. Prvá šanca prišla v 11. min., no prudkú prihrávku T. Siváka nevyužil Barták. V 15. min. pohrozili aj hostia, ale Mozolák mieril vysoko nad. Hostia pôsobilo prvý polčas veľmi futbalovo, po technickej futbalovej stránke sa predviedli ako vyspelé mužstvo, ale domáci otvorili skóre v 31. min., keď po rohu prekonal M. Samula kapitán domácich Fabian – 1:0. V 34. min. vysunul do úniku T. Sivák Bartáka, ale M. Samul loptu vyrazil. V 40. min. vypálil prudkú „bombu“ spoza šestnástky výborne hrajúci M. Hlavatý a po teči bolo 2:0. V 42. min. hostia upravili na 2:1, keď center S. Šturdíka využil nestarnúci Mozolák. V 56. min. pridal tretí gól domácich Barták, keď využil ideálnu prihrávku od T. Siváka – gólman Samul po bezmocný. V 65. min. brankár Samul chytil „malú domov“ od vlastného hráča vo svojom území, a nepriamy kop premenil po priťuknutí od Fabiana rutinérsky Barták – 4:1. Hostia v 69. min. pohrozili, avšak strela Obucha aj Gálika svoj cieľ nenašla. V 69. min. strelili čistý hattrick Barták, keď sa ideálne zorientoval v šestnástke – 5:1. V 72. min. už bolo 6:1, keď polčasová „show“ Bartáka skončila gólom T. Siváka do prázdnej brány. V 76. min. pridal Barták gól na 7:1, keď z pravej strany prepálil Samula. V 86. min. ešte hostia upravili na 7:2 V. Mozolákom. Domáci si za dokonalý druhý polčas vyhrať zaslúžili. Hral sa nadpriemerný futbal VI. ligy, k čomu prispeli aj hostia, výbornou hrou hlavne v prvom polčase.

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva)

Výsledok 7:2 síce hovorí jasnou rečou, ale cesta k nemu bola veľmi ťažká a psychicky náročná. Súper dominoval v kombinácii a držaní lopty. Naši hráči museli veľa behať bez lopty a bojovnosťou ukázali nezlomnosť v situáciách, keď sa im nedarila hra podľa predstáv. Nikto nešetril krokom a všetci opäť potvrdili svoj zmysel pre kolektívny výkon. Gratulácia patrí Jurajovi Bartákovi k štyrom streleným gólom. Aj pre reprezentačné mužstvo Slovenska je veľmi náročné odohrať tri kvalifikačné stretnutia v priebehu siedmich dní, ale všetci účastníci našej 6. ligy odohrali tri majstrovské zápasy za sedem dní, a popritom boli ešte aj v práci.

Góly: 31. Milan Fabian 1:0 40. Róbert Horeš – vl. gól 2:0 42. Viliam Mozolák 2:1 56. Juraj Barták 3:1 65. Juraj Barták 4:1 69. Juraj Barták 5:1 72. Tomáš Sivák 6:1 76. Juraj Barták 7:1 86. Viliam Mozolák 7:2.