TJ Družstevník Vlára Ľuborča

Autor

timotejbulko

Mgr. Timotej Bulko

MUŽI berú z Ľuborče tri body po jednoznačnom výsledku. Fair-play gesto domácich. Dvojgólový Barták.

V 4. kole sme vycestovali k súperovi, ktorý sa predstavil po prvýkrát v domácom prostredí. Úvod zápasu sme zachytili vo svižnom tempe. Hneď v 4. minúte vystrašil rohový kop L. Sabadku domáceho brankára, no A. Ondrášek na loptu nedočiahol. Hneď nato prišlo zo strany domácich gesto fair-play, keď po predošlom momente ukázal hlavný rozhodca „odkop od brány“, no domáci kapitán J. Belko sa priznal, že loptu tečoval on, a tak nasledoval náš ďalší rohový kop. Po ňom, ktorý zahral Pavol Bulko vyrazil loptu domáci brankár J. Machara pred šestnástku, kde vystrelil len 17. ročný A. Ondrášek do brvna a následný odraz k voľnému M. Fabianovi znamenal gól hlavou na 0:1. Naša obrana hrala koncentrovane, a domácich púšťala pred bránu Mikloša len sporadicky. V 16. minúte po sérií prihrávok v pokutovom území domácich nahral L. Sabadka voľnému Bartákovi, no ten prepálil. V 20. minúte sa dostali k strelám aj domáci, ale R. Straka ani P. Machara svoj cieľ nenašli. V 22. minúte z pravej strany nahral T. Sivák pred bránu P. Fabianovi, no toho hlavička išla vedľa. V 29. minúte rozohral zo štandardky M. Fabian na T. Siváka, ten vyhral súboj s domácim obrancom a krížnou strelou k tyči zvýšil už na 0:2. V 40. minúte sa dostal k odrazenej lopte veľmi aktívny v zápase – P. Fabian, ale v poslednej chvíli odkopol domáci obranca na roh. V závere polčasu mal azda najväčšiu šancu na domácej strane A. Ďuriš, ale v skrumáži neupratal hlavou loptu do siete. Druhý polčas sme zachytili taktiež veľmi dobre, keď hneď v 48. minúte viacerých prihrávkach v pokutovom území sa dostala lopta k A. Ondráškovi, ten prihral J. Bartákovi a bolo 0:3. V 52. minúte prihral Barták dobre hrajúcemu na kraji obrany A. Malýchovi a ten z 20 metrov vyprášil rukavice J. Macharovi. V 60. minúte sa zastreloval aj domáci P. Patka, ale Mikloš si dal pozor. Domáci mali najlepší úsek v zápase od 58. do 63. minúty, keď nás zatlačili pred bránu, no loptu vypichol T. Sivák hráčovi, následnej poslal do brejkovej pozície J. Bartáka, ktorý v sóle zvyšoval na 0:4. V 66. minúte poslal nenápadnú prihrávku T. Sivák na P. Fabiana, no jeho nie moc razantnú strelu odkopol z bránkovej čiary domáci J. Belko. V 70. minúte mohol zaznamenať hattrick Barták, ale mával sa ofsajd. V 74. minúte vo veľkej príležitosti stroskotal T. Sivák na J. Macharovi. Zápas sa do konca už dohrával, hru sme kontrolovali. Naše víťazstvo mohlo skončiť aj vyšším rozdielom, avšak dôležité sú tri body z ihriska súpera po dobrom výkone celého mužstva, s čistým kontom M. Mikloša a bez inkasovaného gólu už dva zápasy v rade.

Hráči zápasu: Radoslav Straka – Patrik Fabian

Góly: 5. Milan Fabian 0:1 29. Tomáš Sivák 0:2 48. Juraj Barták 0:3 63. Juraj Barták 0:4