FK Kľúčové

TJ Slovan Trenčianska Turná

timotejbulko

MUŽI berú z Tr. Jastrabia bod

Muži vycestovali v 2. kole na hodový zápas do Trenčianske Jastrabia, kde narazili na domáci TJ Inovec. Úvodné minúty stretnutia boli veľmi opatrné z oboch strán. V 5. minúte sa zastreľoval Barták, ale strela nebola dostatočne razantná. V 7. minúte sa predrala posila domácich Dárius Jančovič cez štyroch hráčov hostí, ale zakončenie išlo vysoko nad. V 10. minúte mali domáci ďalšie šance, ale zakončenia B. Koreňa ani Kyselicu gólom neskončili. V 26. minúte sa nešťastne zranil obranca Žúži (prajeme skoré uzdravenie). V 28. minúte vystrelil po zaseknutí z ľavej strany T. Sivák, avšak Cabala bol pozorný. V 37. minúte išli domáci do vedenia 1:0, keď dlhú loptu po zemi od Kyselicu zakončil do úplnej prázdnej brány Dárius Jančovič. V 40. minúte sme dokázali rýchlo odpovedať vyrovnávajúcim gólom, keď prihrávku od T. Siváka využil na prepálenie Cabalu J. Barták – 1:1. V závere ešte pohrozil hlavou T. Sivák po dobrom centri Pav. Bulka. Domáci v druhom polčase zapli na vyššie obrátky, a najvyšší zamestnávaným mužom bol náš gólman – R. Ondrášik. V 55. minúte T. Rychtárech poslal center pred bránu a dobré zakočenie Glasu chytil Ondrášik. V 60. minúte mieril hlavou nad aj T. Rychtárech po prihrávke Dáriusa Jančoviča. V 64. minúte sa opäť vyznamenal R. Ondrášik, keď zneškodnil priamy kop ligovým zákrokom M. Kyselicovi. Túžba domácich vyhrať hodový zápas bola vysoká, valila sa akcia za akciou, no stále nás držal v hre Ondrášik. V 70. minúte A. Malých poslal ideálny center na T. Siváka no ten z voleja prepálil. Zahodené šance domácich nás držali v hre. V 88. minúte potiahol loptu z ľavej strany Barták, Cabala ju najskôr vyrazil, ale následný odraz prečítal Jozef Dráb, ktorý premiérovým gólom v našom drese potešil početnú hosťujúcu kulisu – 1:2. V 89. minúte „čaroval“ vo svojej bráne znova Ondrášik, keď zneškodnil dva pokusy domácich zblízka. V nadstavenom čase zápasu však domáci nakopli loptu, naša obrana dobre nezareagovala čo využil na strelenie gólu po krížne prihrávke od M. Kyselicu M. Glasa – 2:2. Napriek tomu, že sme siahali na tri body a vzhľadom na počet šancí domácich musíme byť spokojní aj s bodom.

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva)

Podstatu zápasu vysvetlila skutočnosť, že aj keď sme získali bod na ihrisku súpera, hráči po skončení prejavili smútok a sklamanie. To znamená, že všetci nechali na ihrisku svoje futbalové umenie, nasadenie a bojovnosť. Veľmi mrzí zranenie Lacka Žúžiho, ktorému prajem skoré uzdravenie. Samozrejme, gratulujem Jožkovi Drábovi k prvému gólu v našich farbách.

Góly: 37. Dárius Jančovič 1:0 40. Juraj Barták 1:1 88. Jozef Dráb 1:2 90. Miroslav Glasa 2:2.