FK Kľúčové

FK Kľúčové

TJ Slovan Trenčianska Turná

timotejbulko

MUŽI dokázali zmazať dvojgólové manko. V gólovej prestrelke ratoval bod Sabadka.

Muži vycestovali v 1. kole na Starú Myjavu. Úvod stretnutia sme nezachytili, keď hneď v 2. minúte otvoril skóre P. Lacuška po spätnej prihrávke Ľ. Kováča na pätku – 1:0. O minúty vyrovnal na 1:1 J. Barták, keď na dvakrát prekonal M. Oravca. V 5. minúte vyprášil rukavice Mikloša z priameho kopu J. Oríšek. V 13. minúte už domáci viedli 2:1, keď si na roh od J. Oríška nabehol Peter Sivák a hlavičkou pod brvno nedal šancu Miklošovi. V 24. minúte zacentroval z 35 metrov T. Kadák do pokutového územia, kde najskôr Oravec vychytal hlavou J. Bartáka, no na jeho dorážku už bol prikrátky – 2:2. V 30. minúte preveril pozornosť Oravca z 25 metrov z priameho kopu Medvedík – jeho výborná strela však gólom neskončila. V závere polčasu domáci zaútočili, ale Peter Sivák nezakončil ideálne. Hneď na úvod druhého polčasu sme sa dokázali dostať na polovicu súpera, no strela Bartáka skončila len v strede brány, kde bol Oravec. V 48. minúte poslal dlhú loptu V. Podmajerský a po chybe v obrane preloboval Ľ. Kováč Mikloša – 3:2. V 50. minúte mohlo byť vyrovnané. J. Barták, ktorému tento zápas chutil si poradil s tromi hráčmi, následne prihral T. Sivákovi, no tomu v poslednej chvíli obranca zblokoval strelu na roh. V 55. minúte Peter Sivák vysunul na pravú stranu J. Oríška, ktorý sa z pravej strany rútil na Mikloša, no ten tím podržal. V 63. minúte sme domácim darovali štvrtý gól, keď po triviálnej chybe obrancu skóroval bez problémov P. Lacuška – 4:2. Gólovú prestrelku však naštartoval o dve minúty neskôr Pavol Bulko, keď strelou spoza šestnástky k tyči upravil na 4:3. V 70. minúte stretnutia vyrovnal na 4:4 L. Sabadka po rohu Pav. Bulka, keď nedal hlavou šancu Oravcovi. V 73. minúte sme mohli vyhrávať dokonca 4:5, ale dobrá strela T. Siváka skončila na tyči. Naopak, konštrukciu brány trafili aj domáci. V 80. minúte mohli ísť do vedenia 5:4, ale Lacuška trafil len brvno. V závere sme domácich zatlačili na vlastnú polovicu, chceli sme sa pobiť viac o tri body, no ani séria troch či štyroch rohových kopov gólom neskončila, a tak si odnášame, treba povedať, cenný bod po zaslúženej gólovej prestrelke 4:4. S bodom boli viac v závere spokojnejší hostia, pretože zmazali dvojgólové manko.

Hráči zápasu: Ľubomír Kováč – Milan Fabian

Góly:2. Patrik Lacuška 1:0 3. Juraj Barták 1:1 13. Peter Sivák 2:1 24. Juraj Barták 2:2 48. Ľubomír Kováč 3:2 63. Patrik Lacuška 4:2 65. Pavol Bulko 4:3 70. Lukáš Sabadka 4:4