Beckov

FK Stará Myjava

timotejbulko

Muži doplatili na nepremenené šance

V predohrávke 15. kola sme vycestovali ku kvalitnému nováčikovi – do Bošáce. Úvod zápasu bol z našej strany veľmi dobrý, a celkovo, aj celý prvý polčas. V 4. minúte si nabehol na Žúžiho center hlavou osamotený T. Sivák, avšak z päťky išla lopta vysoko nad. V 10. minúte pohrozili aj domáci, po nedorozumení nastrelil z uhľa tyč Milan Kusenda. V 13. minúte sa ocitil v dobrej šanci J. Barták, ale spoza šestnástky si lopta smer do siete nenašla. V 19. minúte opäť akcia nášho mužstva, A. Moravčík poslal z pravej strany krížny center na J. Bartáka, ktorý napálil do brvna domácej brány. V 28. minúte z priameho kopu takmer obstrelil gólmana T. Sivák. Náš nápor bol veľký, a ani tutovka M. Siváka v 35. minúte gólom neskončila, pretože Svoboda jeho pokus chytil. V 40. minúte mieril len tesne ľavej tyče M. Zámečník. Druhý polčas sme začali aktívne, hneď v 50. minúte ukázal svoje kvality domáci gólman Svorada, keď chytil nepríjemný „falš“ od Petra Bulka. Od tohto momentu vycítili šance domáci. V 60. minúte ich nabudil gól P. Ochodnického, keď sa lopta dostala prekvapivo po aute s tečom do siete. V 66. minúte už bolo 2:0, keď milimetrový center na hranicu päťky využil P. Ochodnický. V 81. minúte nastrelil z ľavej strany brvno T. Sivák a viac šancí zápas nepriniesol. Napriek prehre sme herne neboli horším mužstvom, avšak futbal sa hrá na góly, my sme pohrdli výbornými šancami v 1. polčase, pri ktorých nám nebolo súdené streliť góly…

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva)

V prvom polčase sme si vypracovali dostatok streleckých príležitostí, ale chýbal nám pokoj a rozvaha pri zakončení. Dokázali sme nastreliť len brvno, a ako sa neskôr ukázalo, nepremenené gólové príležitosti nás stáli lepší výsledok. V druhom polčase sa 20 minút hralo medzi šestnástkami bez väčších streleckých príležitostí na oboch stranách a čakalo sa na chybu súpera. Súper hrozil najmä zo štandardných situácií a po dlhom aute pred našu bránu sme inkasovali ťažko vysvetliteľný gól. Od tohto momentu sa domáci zatiahli do defenzívy,  následne pridali druhý gól a my sme už nenašli cestu a spôsob na zdramatizovanie zápasu. Bez streleného gólu sa nedá pomýšľať na víťazstvo a dnes sme neboli dostatočne koncentrovaní na strelenie gólu, aj keď príležitosti naň sme si dokázali vytvoriť.

Góly: 60. P. Ochodnický ml. 1:0 66. P. Ochodnický st. 2:0