TJ Slovan Trenčianska Turná

TJ Družstevník Vlára Ľuborča

timotejbulko

Muži dotiahli stav z 2:0 na 2:2

V 9. kole sme vycestovali do blízkeho Záblatia. Zápas ktorý sa odohral, treba povedať reálne, na katastrofálnom teréne začali mužstvá opatrne. Domáci obrancovia si ťukali loptu na svojej polovici azda celých desať minút, čakali sme na vhodnú možnosť zaútočiť.
V 12. min. domáci poslali krížnu loptu na pravú strany našej obrany, ale D. Šumichrast pálil vysoko nad. O pár minút sa dostal k lopte domáci P. Paldauf, prešiel cez našich viacerých hráčov, ale Hejbal loptu chytil. V 15. min. sme sa dostali k slovu, ale so zakončením J. Bartáka si domáci gólman poradil bez problémov. V 21. min. poslal pas do pokutového územia T. Krištof a D. Šumichrast nekrytý skóroval – 1:0. V 25. min. prekvapil domáceho gólmana tvrdou strelou Pavol Bulko, ale ten vyrazil. V 28. min. vystrelil z pravej strany M. Kuzma, ale Hejbal bol pozorný. V 33. min. vytiahol výborný reflexívny zákrok opäť Hejbal po strele P. Paldaufa. V 35. min. našiel T. Sivák J. Bartáka, ten sa otočil a spoza obrancu trafil brvno – lopta sa odrazila od brvna do bránkovej čiary von. Z poslednej akcie prvého polčasu domáci zvýšili na 2:0, keď z rohu zavesil hlavou nechytatelne P. Šumaj.

V 47. min. mali domáci obrovskú tutovku na 3:0, ale M. Šťastný, ktorý sa rútil z boku sám trestuhodne zahodil. O dve minúty mal domáci M. Kuzma taktiež gól na kopačke, ale prestrelil. Po tomto momente to bolo zo strany domácich všetko, zvýšili sme aktivitu a do konca zápasu boli lepšie mužstvo. Zahodené šance domácich sme trestali najlepšie ako sa dalo. V 50. min. vystrelil z pravej strany krížne A. Moravčík, ale lopta tesne minula svoj cieľ. V 51. min. našiel milimetrovým centrom J. Barták A. Moravčíka, ktorý krížnou strelou upravil na 2:1 a hostia ožili ešte viac. V 60. min. bolo vyrovnané 2:2, keď strelu J. Bartáka gólman J. Kovalik vyrazil pred dobiehajúceho T. Siváka. O dve minúty mohlo byť 2:3, ale T. Sivák trafil brvno domácej brány. V 71. min. sa ocitil v tutovke opäť T. Sivák, rozhodol sa brankára prehodiť, čo mu však nevyšlo. Do konca zápasu sa hralo na polovice domácich, avšak aj dve dobré strely J. Bartáka gólom neskončili – pochytal ich gólman J. Kovalik. Žiaľ, na keby sa nehrá. Domáci mali taktiež dve tutovky v úvode druhého polčasu, takže vzhľadom na tento fakt je remíza spravodlivý rezultát.

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva)
Zápas sa hral na veľmi ťažkom teréne a bolo jasné, že kto sa lepšie prispôsobí podmienkam bude úspešný. Začiatok sa niesol vo veľmi opatrnej a vyčkávacej taktike z oboch strán. Po inkasovanom góle, ktorý sme súperovi darovali, sme začali viac napádať súperovu rozohrávku a tlačiť sa pred jeho bránu. Zvýšili sme pohyb a aktivitu a zo získanej prevahy sme dokázali nastreliť len konštrukciu brány. V úplnom závere sme inkasovali gól z rohového kopu a do kabín sme išli s dvojgólovým mankom. V druhom polčase sme zvýšenou bojovnosťou, agresivitou a kvalitou v zakončení dokázali vyrovnať. Následne sme si vypracovali aj ďalšie príležitosti, ktoré ale zostali nevyužité. Dnes treba vyzdvihnúť skutočnosť, že sme sa dokázali vrátiť do zápasu a ukázali nepoddajnosť a charakter.

Góly: 21. Denis Šumichrast 1:0 45. Peter Šumaj 2:0 51. Adam Moravčík 2:1 60. Tomáš Sivák 2:2