FK Kľúčové

FK Kľúčové

TJ Slovan Trenčianska Turná

Muži otočili z 3:1 na 3:4 v Kľúčovom

Úvod zápasu sme nezachytili. Hneď po 70. sekundách hry našiel P. Ďuriš kolmicou J. Beňa, ktorého fauloval gólman Mikloš. Nariadenú penaltu premenil s prehľadom P. Ďuriš – 1:0. V 5. minúte sme zahrávali rohový kop, po ktorom s námahou odhlavičkoval domáci Sabatka. V 11. minúte už bolo 2:0, keď nekrytého P. Ďuriša vysunul do úniku J. Beňo. V 13. minúte síce skončilo zakončenie A. Moravčíka v sieti, alebo postranný rozhodca mával ofsajd. V 15. minúte zakončoval tesne vedľa aj T. Sivák. V 22. minúte znížil na 2:1 peknou hlavičkou do ľavého rohu brány A. Moravčík, keď zúžitkoval presný center od Pavla Bulka. V 31. minúte P. Kopačka centroval loptu do pokutového územia, kde úplne voľný J. Beňo zvýšil hlavou na 3:1. V 33. minúte mohlo byť znížené, samostatný únik A. Moravčíka však chytil L. Zubo. Druhý polčas vybehlo na ihrisko „iné“ hosťujúce mužstvo. Domáci síce prvých 5 minút úvodného polčasu zatlačili, avšak pokusy P. Ďuriša gólom neskončili. V 52. minúte sa dostal opäť do výbornej šance z ľavej strany A. Moravčík, ale prihrávku Pavla Bulka nevyužil. V 56. minúte vybojoval a zatiahol loptu A. Malých, posunul k Pavlovi Bulkovi, a ten ako už tradične v tomto zápase našiel tretíkrát A. Moravčíka, ktorý sa tentokrát nemýlil – 3:2. V 60. minúte mohlo byť vyrovnané T. Sivák posnul opäť do výbornej šance A. Moravčíka, ktorý ale hattrick nezavŕšil. V 68. minúte vystrelil striedajúci D. Ondrášek, lopta Zubovi vypadla a nakoniec ju odkopol domáci obranca na roh. V 75. minúte bol náš tlak okorenený vyrovnávajúcim gólom na 3:3. D. Ondrášek z pravej strany zatiahol loptu, prihral T. Sivákovi, ten bratovi Martinovi, ktorý už upratal loptu do prázdnej brány. V 81. minúte hlavný arbiter odpískal faul na Moravčíka v pokutovom území. Penaltu premenil s prehľadom M. Medvedík a otočil tak stav stretnutia z 3:1 na 3:4. V závere nás dvakrát podržal gólman Mikloš, ktorý najskôr v 85. minúte zneškodnil hlavu J. Beňa a v nadstavenom času chytil penaltu P. Ďuriša. Za výkon v druhom polčase sme si vyhrať zaslúžili.

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva)

Začiatok bol ako zo zlého sna, v desiatej minúte sme už  prehrávali dva nula. Boli sme nekoncentrovaní, zaspatí a bojazliví. Postupom času sme sa dostali do zápasu, a i keď sme v polčase prehrávali, zostali sme pozitívne naladení a presvedčení, že môžeme ešte so zápasom niečo urobiť. Druhý polčas sme už robili veci, ktoré sú nám vlastné a zaručene fungujú:  začali sme jazdiť, boli sme aktívni, fyzicky dominantní a navzájom sa podporovali. Podarilo sa nám otočiť priebeh stretnutia, ale nedokázali sme využiť veľa ďalších gólových príležitostí, ktorými by sme rozhodli a upokojili zápas. Preto sme boli svedkami nervóznemu záveru. Dnes sme ukázali charakter, nezlomnosť, vieru vo vlastné schopnosti a silu kolektívu.

Góly: 2. Peter Ďuriš 11m 1:0, 11. Peter Ďuriš 2:0, 22. Adam Moravčík 2:1, 31. Juraj Beňo 3:1, 56. Adam Moravčík 3:2, 75. Martin Sivák 3:3, 81. Martin Medvedík 3:4 11m.