TJ Slovan Trenčianska Turná

Autor

Mgr. Timotej Bulko

Muži ratovali bod v závere

V 5. min. sa tešili hostia predčasne, pretože Marčekov center umiestnil do siete z ofsajdu Šumichrast. V 10 min. vystrelil Breznický, ale lopta išla nad. V 13. min. sa pokúsil ohroziť Kovalikovu bránu aj Horňák, no neúspešne. V 19 min. mal obrovskú príležitosť po prihrávke T. Siváka Breznický. V 22 min. zakončil hosťujúci A. Fraňo tesne nad. V 30 min. poslal krásny center na Horňáka Barták, ale skóre sa nemenilo. V 35 min. skončila Breznického strela z priameho kopu na brvne. V 36 min. sa ocitol v skrumáži Paldauf, ale prestrelil. Domáci sa nevedeli presadiť cez dobre organizovanú obranu hostí. V 44. min. stratili domáci loptu na polovici hostí a následný brejk skončil po prihrávke A. Fraňa gólom Hlatkého – 0:1.

V 50 min. vyskúšal pozornosť Kovalika Barták. Druhý polčas patril domácim, ale gól so šancami neprichádzal. V 59 min. zakončoval Barták a následne aj T. Sivák, ale domácim nebolo súdené. Hostia mohli udrieť z ojedinelej šance v druhom polčase v 65. min., ale Šumichrastova bomba išla nad. Zlú koncovku domácich však napravil z priameho kopu päť minút pred koncom stretnutia exportnou strelou do šibenice Barták – 1:1. Vzhľadom na priebeh zápasu môžu byť s remízou spokojné oba celky.

Roman Kadák (tréner mužstva)

V úvode zápasu nám chýbala väčšia dravosť, agresivita v súbojoch a nasadenie. V prvom polčase sme pôsobili dojmom ako v Zamarovciach. Inkasovaný gól v našej sieti bol po chybe našej obrany. V prvom polčase sme si vypracovali viacero šancí, ktoré sme ale nedokázali pretaviť do úspešného konca. Súper mal dobre zabezpečenú obranu, čo nám robilo problémy vypracovať si vyložené gólové príležitosti. V druhom polčase sme čiastočne hru zlepšili, avšak stále sme nemali presnú koncovku. Zvýšenou agresivitou sme išli za vyrovnaním, ktoré sa zrodilo až päť minút pre koncom krásnou strelou. Záver zápasu sa niesol obojstranne v nervóznejšej atmosfére, čo sa odrazilo aj na hre oboch súperov. Remízu však považujem za spravodlivú.

Góly: 44′ Roman Hlatký 0:1, 85′ Juraj Barták 1:1