FK Kľúčové

TJ Slovan Trenčianska Turná

timotejbulko

MUŽI s ďalším víťazstvom na ihrisku súpera

Úvod zápasu nám vôbec nevyšiel. Hneď v 1. minúte otvoril skóre zápasu F. Podkopčan, keď zúžitkoval prihrávku po prieniku Daniela Macharu. V 5. minúte však bolo už vyrovnané 1:1, keď aut od T. Kadáka spracoval Barták, následne loptu prihral pred bránu na T. Siváka, ktorý nechytateľne zavesil pod brvno. V 8. minúte sa uvoľnil z ľavej strany Malých, poslal loptu pred bránu, no T. Sivák tentokrát z päťky vo výbornej šanci prestrelil. V 10. minúte sa dostal do šance opäť výborne hrajúci T. Sivák, no gólman J. Machara bol pozorný. Domáci pôsobili nebezpečne, no obrana hostí odolávala. V 16. minúte priťukol loptu z ľavej strany Barták na Malýcha, no jeho zakončenie išlo tesne vedľa. V 22. minúte naše mužstvo viedlo už 1:2, keď priamy kop od Bartáka upratal po odrazenej lopte Pavol Bulko. O minútu neskôr kopali domáci pokutový kop po faule Bezunka, no F. Podkopčan napálil len do brva. Hneď v úvode druhého polčasu sme viedli už 1:3, keď po rohu sa zorientoval najlepšie v šestnástke kapitán M. Fabian. V 54. minúte sa predral do šestnástky striedajúci P. Fabian, ktorý domácim robil starosti najmä svojou rýchlosťou. Na konci jeho pokusu o strelu prišiel faul od domáceho hráča po ktorom nasledoval pokutový kop. Ten bezpečne premenil A. Moravčík a bolo 1:4. V 79. minúte sa nešťastne zranil brankár Rudolf Ondrášik, keď pri výskoku k loptu nešťastne dopadol na koleno. Následne ho musela odviesť na vyšetrenie rýchla zdravotná pomoc. Rudolfovi prajeme skoré uzdravenie a rýchly reštart na futbalový trávnik. Do bránky sa tak musel postaviť kapitán M. Fabian, no domáci v závere už nič vážne nevymysleli a tak sme si pripísali cenné, no zaslúžené tri body z Ľuborče po víťazstve 1:4.

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva)
Do zápasu sme vstúpili prehratými súbojmi, ktoré súper okamžite využil na strelenie gólu. Zvýšenou aktivitou sme veľmi rýchlo dokázali odpovedať a dvomi gólmi otočili priebeh zápasu vo svoj prospech. Na rozdiel od prvého polčasu nám vyšiel vstup do druhej polovice zápasu a ďalšími gólmi sme prakticky rozhodli zápas. Opäť sa potvrdila naša schopnosť prispôsobiť individuálne kvality v prospech celého mužstva, keď si každý hráč zodpovedne plnil svoje úlohy na ihrisku. Dnes sme museli striedať až troch hráčov pre zranenie. Najviac mrzí zranenie brankára Rudolfa Ondrášika, ktorému prajeme skoré uzdravenie.

Góly: 1. Filip Podkopčan 1:0 – 5. Tomáš Sivák 1:1 22. Pavol Bulko 1:2 47. Milan Fabian 1:3 54. Adam Moravčík 1:4 (11m).