FK Kľúčové

TJ Slovan Trenčianska Turná

timotejbulko

MUŽI s desiatimi hráčmi dostali „päťku“

Pred zápasom mužov nastala veľmi nepríjemná – až nepredvídaná situácia, nakoľko viacero hráčov z rôznych dôvodov sa nemohlo zúčastniť zápasu v Turej Lúke. Nakoniec sa naše mužstvo zoskupilo v počte 10 hráčov a zápas odohralo. Začiatok zápasu priniesol z oboch strán opatrenejší futbal. Naše mužstvo sa zatiahlo na šestnástku a snažilo pozorne brániť, v hre udržať čo najdlhšie bezgólový priebeh. To sa aj z časti darilo, ale len prvých 30. minút. Pokusy domácich hráčov, ktoré boli prevažne vo forme centrov z pravej strany končili mimo bránu, prípadne zasahoval Beňo. V 29. minúte sa dostal k odrazenej lopte domáci Petrovič, no jeho prudkú strelu vyrazil s námahou Beňo. O minútu neskôr musel opäť zasiahnuť brankár Beňo, keď zneškodnil strelu Gálika. V 32. minúte kapitán domácich Šarudi potiahol stredom poľa loptu, nahral ju voľnému Petrovičovi, ktorý mal toľko priestoru až vystrelil k tyči – 1:0. V 34. minúte prišiel pokus aj na našej strane, avšak zakončenie T. Siváka skončila na bočnej sieti. V 40. minúte vychytal v tutovke Viskupa brankár Beňo. Keď sa už zdalo, že udržíme prijateľnú polčasovú prehru 1:0, prišli dva údery v závere polčasu. Najskôr zvýšil na 2:0 D. Petrovič, ktorý dostal opäť priveľa priestoru a na 3:0 hlavou M. P. Viskup. Druhý polčas bol z našej strany lepší, aj keď sme nezachytili jeho úvod. Po jednej z akcií domácich skóroval na 4:0 hlavou po rohu Hornák. V 55. minúte vytlačil nepríjemnú strelu na roh Beňo po strele Šarudiho. V 60. minúte mal čistý gól na kopačke Medvedík, ktorý sa vybral z obrany na útočný výlet, no zoči-voči Havlíkovi prestrelil. Po góle volala aj krížna strela Moravčíka v 66. minúte, no tiež nepresne. V 70. minúte priamy kop domácich z hranice šestnástky vyškriabal výborným zákrokom Petrovičovi z horného ľavého rohu Beňo. V 82. minúte po faule nášho obrancu v pokutovom území zvyšoval na 5:0 z penalty Petrovič. Snahu nášmu mužstvu nemožno uprieť, avšak kvalitu absencie niektorých hráčov nebolo možné nahradiť. Poďakovanie patrí aj Patrikovi Ondráškovi, ktorý nehral majstrovský zápas viac ako 4 roky, neváhal a pomohol mužstvu aby nevycestovalo len s deviatimi hráčmi. Veríme, že takáto situácia sa už nezopakuje a naše mužstvo bude opäť v hernej pohode, pretože na lídra tabuľky to nie je pekná vizitka. Ideme ďalej.

Hráči zápasu: Dominik Petrovič – Tomáš Beňo

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva TJ SPP V.Bierovce-Op.)
Ťažko sa hľadajú slová na hodnotenie stretnutia. Na jednej strane patrí poďakovanie všetkým, čo vycestovali na zápas, ale boli sme bez energie, nadšenia, chcenia, zmierili sme sa so situáciou a prehrali zápas v hlavách. Teším sa na ďalšie tréningy a zápasy.

Góly: 32., 43. a 82. Petrovič (1 z 11m), 45. M. P. Viskup, 53. Hornák