TJ Slovan Trenčianska Turná

TJ Družstevník Vlára Ľuborča

MUŽI s prvou prehrou v sezóne, podľahli Myjave B

Muži vycestovali v predohrávke 13. kola na pôdu Starej Myjavy. Už pred zápasom si hráči všimli, že nič ľahké ich na náročnom a nekvalitnom teréne nečaká. Hneď v 4. minúte stretnutia mali domáci rohový kop, po ktorom zahral kapitán Fabian rukou. Následnú penaltu premenil Oríšek – 1:0. Domáci boli v úvodných minútach aktívnejší, keď sa presadzovali hlavne rýchlou hrou po krídelných priestoroch. V 9. minúte našiel domáci Pszota Pet. Siváka, ale jeho bomba išla vedľa brány. V 12. minúte sa podarilo presadiť cez dvoch hráčov domácich Bartákovi, no strela už išla nad. V 15. minúte podržal mužstvo gólman Ondrášik, keď vychytal z ľavej strany rýchlo unikajúceho Ľ. Kováča. V 20. minúte sa dvakrát pokúšal o gól Peter Bulko, ale jeho strely išli len do stredu Oravcovej brány. Nášmu mužstvu sa nedarilo prispôsobiť zlému terénu, naopak domáci stým problém až taký nemali. V 44. minúte domáci viedli 2:0, keď trafil nechytatelne z priameho kopu do ľavého rohu brány Oríšek. V druhom polčase sme sa hrou domácim vyrovnali, hral sa viac-menej futbal po šestnástku. Najskôr však pohrozili domáci, keď v rozpätí 50. – 55. minúty musel dvakrát podržať Ondrášik pri pokusoch Oríšeka a J. Viselku. V 62. minúte podnikli domáci rýchly protiútok, keď po osi Ľ. Kováč – L. Liška – J. Oríšek, posledný menový zakončil hattrickom do prázdnej brány – 3:0. V 70. min. sa zastreľoval Peter Bulko, ale lopta išla nad. Zápas sme nazabalili a snažili sa niečo s výsledkom spraviť, avšak pozorná domáca obrana sa pripravila na útočné duo Barták – T. Sivák, ktorých nepúšťala od seba ani „centimetre“. Tlak z našej strany prišiel neskoro, posledných 15 minút sme dominovali na lopte a na polovici domácich, ale bez žiadnej vyloženej šance, okrem gólu Pavla Bulka v 84. minúte, ktorý so štandardnej situácie upravil na 3:1. Na prípadné skorigovanie či vyrovnanie už ostalo príliš málo času, a tak sme si pripísali prehru, ktorá bola evidovaná po 9 majstrovských zápasoch, a vôbec prvú v aktuálnej sezóne. Domáci boli v tomto zápase dravší za víťazstvom. Nášmu mužstvu chýbalo lepšie nasadenie a kľud na kopačkách, ktorý neprišiel aj vďaka zlému terénu, s ktorým sa jednoznačne lepšie vyrovnali domáci hráči Spartaku Myjava B.

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva)

Zápas sa odohral na ťažkom a rozmočenom ihrisku, kde nás súper prevýšil v dôraze v osobných súbojoch, bojovnosti a nasadení. Dostali sme rýchly gól z pokutového kopu, ktorému predchádzala situácia ovplyvnená rozmočeným trávnikom. Aj napriek tomu sme preukázali snahu a chcenie, ale v rozhodujúcich situáciách pred oboma bránami sme boli vždy o krok pozadu. Súper sa lepšie prispôsobil podmienkam a mal väčšiu túžbu po víťazstve.

Góly: 4. Ján Oríšek 1:0 pokutový kop 44. Ján Oríšek 2:0 62. Ján Oríšek 3:0 84. Pavol Bulko 3:1.