Beckov

FK Stará Myjava

timotejbulko

MUŽI si poradili s Hornou Súčou 3:1

Domáci vstúpili do zápasu veľmi aktívne. Hneď v 6. min. prihral Pavol Bulko voľnému T. Sivákovi, a ten z hranice šestnástky nedal šancu Furkovi – 1:0. V 8. min. pohrozili aj hostia, ale odrazenú loptu neupratal do siete M. Ševčík. V 16. min. si otvoril strelecký účet v drese domácich M. Hlavatý, keď po rohovom kope si našiel ideálne miesto v šestnástke a strelou do pravého rohu od brvna zvýšil nechytateľne na 2:0. V 17. min. poslal dlhý pas Medvedík a hlavička Petra Bulka išla tesne nad. V 33. min. po centri hostí zakončoval Ján Dohnan, ale Mikloš mužstvo podržal. V závere polčasu po rýchlej akcií M. Hlavatého zasahoval Furka. Hneď na začiatku druhého polčasu mohol zvýšiť vedenia T. Sivák, ale strela mu v poslednej chvíli vôbec nesadla. Kontaktný gól hostí strelil v 51. min. Ján Dohnan z priameho kopu. Hostia ožili, domáci mierne znervóznili. V 53. min. mohol vyrovnať Ján Dohnan, ktorý takmer z 30 metrov prekvapil brankára Mikloša. Kľud na kopačkách domácich prišiel až po góle na 3:1, ktorý strelil v 61. min. z priameho kopu kapitán Pavol Bulko. V 63. min. sa predral do šestnástky M. Hlavatý, no lopta sa obtrela o brvno. V 70. min. sa pokúšal vypáliť z voleja Barták, ale nepresne. V 72. min. vychytal v tutovke Jána Dohnana gólman M. Mikloš. V závere zápasu M. Hlavatý prudkou strelou vyprášil rukavice Furku, ktorý reflexívne vyrazil na roh. Domáci tak zabrali naplno a vyhrali zaslúžene, i keď snahu hosťom uprieť nemožno.

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva TJ SPP V.Bierovce-Op.)
„Vrátili sa nám hráči do ofenzívy, a to sa hneď ukázalo. Na začiatku stretnutia sme premenili svoje šance, ale čo sa týka defenzívy, tak na tom musíme ešte popracovať. Ku koncu zápasu to bolo nervózne, bolo tam viac fyzických súbojov, ale myslím si, že máme zaslúžené tri body.“

Jozef Kučerák (tréner mužstva FK Horná Súča)
„Myslím si, že domáci dnes vyhrali zaslúžene. Keby sme neurobili chybu a nedostali tretí gól, tak možno by sa s tým výsledkom dalo ešte niečo urobiť. Jedno pozitívum v zápase je, že sa nám nikto nezranil a dohrali sme všetci.“

Góly: 6. Tomáš Sivák, 16. M. Hlavatý, 61. Pavol Bulko – 51. Ján Dohnan