FK Kľúčové

TJ Slovan Trenčianska Turná

timotejbulko

MUŽI úvodný duel sezóny nezvládli podľa predstáv

V malom derby zápase proti neďalekému súperovi zo Záblatia nastúpili domáci v oklieštenej zostave, no s cieľom zabojovať. Úvod zápasu bol ideálny, keď hneď v 2. min. otvoril skóre J. Barták po prihrávke Pavla Bulka. V 10. min. sa dostal do šance z pravej strany T. Sivák, ale prestrelil. V 12. min. sa zastreloval aj Pav. Bulko, ale tesne vedľa. Hostia postupne zvýšili aktivitu. V 15. min. prepálil Dárius Jančovič, a o pár minút aj Plšek. V 33. min. nakopol loptu za obranu A. Fraňo, a po chybe domáceho obrancu vyrovnal na 1:1 D. Šumichrast. V 38. min. mal výbornú šancu T. Sivák, ale Guga ho vychytal. Úvod druhého polčasu začali domáci dlhou sériou rohových kopov, ale nič do siete nepadlo. Naopak, hostia v 53. min. udreli, keď nákop Kováčika využil na strelenie gólu po chybe v zadných radoch Dárius Jančovič – 1:2. V 64. min. požadovali domáci druhú žltú kartu hosťujúcemu Šumichrastovi, no faul ostal prekvapivo bez potrestania. V 66. min. sa dostal do úniku T. Sivák, v pokutovom území ho zastavil hosťujúci Šťastný, ale penalta sa na prekvapenie nepískala. O dve minúty mohli kopať penaltu aj hostia po zakončení posily hostí Gogoru, no taktiež hra pokračovala ďalej. V 69. min. sa ten istý hráč vyhol ofsajdovej pasci, no prudkou strelou vyprášil len rukavice Gugu. V 70. min. prihral z ľavej strany po úniku J. Barták P. Fabianovi, no ten v tutovke netrafil bránu. V 78. minúte hostia pochovali nádeje domácich na bodový zisk, keď v hre vabank zakončil po zlom pokrytí hráčov hostí k tyči S. Kikuš – 1:3. V závere už domáci nenašli dostatok síl na prípadné dotiahnutie výsledku, a tak si Záblatie, ktoré boli veľmi efektívne, no treba povedať na lopte lepšie, odnieslo všetky body. Nie moc vydarený zápas to bol aj pre samotného rozhodcu stretnutia.

Hráči zápasu: Juraj Barták – Dárius Jančovič

Góly:2. Juraj Barták – 33. Denis Šumichrast 53. Dárius Jančovič 78. Samuel Kikuš