TJ Slovan Trenčianska Turná

TJ Družstevník Vlára Ľuborča

timotejbulko

Muži v 1. kole bodovali naplno

Na perfektne pripravenom teréne domácim prvých pätnásť minút vôbec nevychádzalo. Viazla kombinácia a presnosť. Všetko sa však zmenilo od 16. minúty, keď pokus kapitána Pav. Bulka zastrašil Krajčíka. Domáci postupne prevzali iniciatívu, dominovali a so šancami prišli aj góly.
V 20. min. našiel kolmicou Barták T. Siváka, ktorý otvoril strelou k tyči skóre zápasu – 1:0. V 24. min. domáci mierne prepadli, ale posila hostí Doboš neskóroval. V 26. min. našiel pred bránou Bartáka T. Sivák, ale Krajčík výborne zasiahol. Ten istý hráč nepremenil následne dve super šance, keď opäť úradoval Krajčík. V 33. min. bolo 2:0, keď z priameho kopu trafil nechytateľne T. Ondrášek. V 37. min. hostia znížili na 2:1, keď nacvičený signál Zaťoviča využil Horčičák. V 35. min. predviedol najkrajší zákrok celého zápasu Krajčík, keď zlikvidoval volej Petra Bulka. V závere polčasu mieril tesne nad aj Zaťovič aj Sika.

V 52. min. našiel voľného Pet. Bulka T. Sivák, ktorý zvýšil na 3:1. V 59. min. letná posila domácich Moravčík napálil do tyče a o pár minút ho vychytal Krajčík. V 59. min. pridal svoj druhý gól v zápase po rohu T. Sivák – 4:1. V 83. min. vybojoval loptu ďalší novic domácich Malých – prihral T. Sivákovi, ten posunul Bartákovi, ktorý upravil na 5:1. Domáci v zápase dominovali. Hostí podržal od väčšieho počtu inkasovaných gólov Krajčík.

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva)
Začiatok zápasu sa odohrával v obojstrannej nervozite, čo sa prejavovalo našou nepresnosťou v prihrávkach a častou stratou lopty v útočnej činnosti. Súper sa nikam neponáhľal a hra bola rozkúskovaná jeho častým ošetrovaním na hracej ploche. Po rozpačitom začiatku sa nám podarilo streliť dva góly, jeden po prvej vydarenej kombinácii a druhý po peknej strele z trestného kopu. Paradoxne sme potom umožnili súperovi znížiť so štandardnej situácie a našich zmätkoch v jej bránení. V druhom polčase sme predviedli kvalitný výkon, ktorý bol podložený zodpovedným pristupovaním k súperovým hráčom a plneným si svojich povinností čo viedlo k vytváraniu si gólových situácií, ktoré sme dokázali využiť. Zápas sme už kontrolovali a doviedli do zaslúženého víťazstva. Na priebehu stretnutia bolo vidno, že sa jedná o prvé kolo, naše snaženie bolo zo začiatku poznačené zbytočnou nervozitou, ale počas zápasu sme sa zlepšenou hrou dokázali strelecky presadiť a potvrdiť rolu papierového favorita v tomto zápase.

Góly: 20. Tomáš Sivák 1:0 33. Tomáš Ondrášek 2:0 37. Lukáš Horčičák 2:1 52. Peter Bulko 3:1 59. Tomáš Sivák 4:1 83. Juraj Barták 5:1