TJ Slovan Trenčianska Turná

TJ Družstevník Vlára Ľuborča

timotejbulko

MUŽI v Dolnej Súči bojovali bez náhradníkov, ale nestačilo to. ONE MAN SHOW hlavného rozhodcu v druhom polčase.

Hostia pricestovali na zápas bez náhradníkov. V 2. min. stretnutia otvoril ihneď skóre z ľavej strany Patrik Sedláček, keď prestrelil Meravého. V 15. min. už bolo vyrovnané 1:1, keď z priameho kopu prekvapil domáceho brankára M. Medvedík. Hostia zakladali nebezpečné útočné akcie. Jednu z nich mohol využiť v 20. min. M. Sivák, ale pred Hatnančíkom netrafil bránu. Domáci odpovedali v 28. min., keď po rohu v skrumáž skóroval hlavou na 2:1 A. Kučerák. V 33. min. mal z pravej strany dobrú príležitosť D. Hlávek, ale Meravý včas zasiahol. Hra bola do konca polčasu vyrovnaná a gól už nepadol. Druhý polčas patril hosťujúcemu mužstvu, ktorí bol nebezpeční a išiel rázne za vyrovnaním. V 50. a 55. min. mal dobré šance Peter Bulko, pričom raz sa musel vyznamenať Hatnančík. V 62. min. prenikol do pokutového územia Tomáš Sivák, ale penalta sa nepískala. Domáci mali problém s obranou hostí, pričom si za druhý polčas vypracovali len dve šance. Hostia boli aktívni. V 76. min. vychytal zakončenie A. Ondráška Hatnančík a v 80. min. aj priamy kop od Medvedíka. Domáci pridali gól na 3:1 v 83.min. z penalty, keď pod brvno zavesil Patrik Sedláček. Vyrovnaný zápas, v ktorom vydreli domáci tri body.

Do stretnutia jednoznačne nezapasoval hlavný rozhodca, ktorý hlavne v 2. polčase ovplyvnil vývoj stretnutia svojimi nepresnými verdiktami na obe strany (viackrát odobraté výhody, zlé posúdené fauly, slabý pohyb po ihrisku a pod). Sme toho názoru, že pokutový kop sa mal jednoznačne kopať po našom dlhom tlaku a nápore za vyrovnaním v náš prospech v 69. minúte, no nestalo sa tak…. Domácim tento rozhodca odpískal veľmi prísnu penaltu, a tým nenastavil rovnaký meter, a tam naše nádeje za vyrovnaním zhasli.
Nikto netvrdí, že chcel hlavný rozhodca niekoho cielene poškodiť, avšak si myslíme, že takéto výkony do najvyššej oblastnej súťaže nepatria.

Hráči zápasu: Patrik Sedláček – Peter Polák
Góly: 2. a 83. Patrik Sedláček (druhý z penalty), 28. Andrej Kučerák – 15. Martin Medvedík