FK Kľúčové

TJ Slovan Trenčianska Turná

timotejbulko

MUŽI v oslabení odolávali hlavne 2. polčas, ale nestačilo to

Úvod do zápasu bol pre naše mužstvo veľmi zlý. Domáci začali aktívne a po troch dlhých pasoch za našu obranu to doslova „horelo“. Až prišla 9. minúta a jeden z týchto pokusov v podaní rýchleho domáceho kapitána Adamca zastavil za cenu červenej karty stopér nášho mužstva M. Horňák. Do konca zápasu sme tak hrali v oslabení, Barták sa posunul na stopérsky post. Následný priamy kop spoza šestnástky napálil O. Kurín prudko po zemi, Ondrášik ho vyrazil pred seba kde dorazil do poloprázdnej brány M. Madový – 1:0. V 14. minúte sa dostalo k slovu aj naše mužstvo, ale zakončenie Moravčíka išlo nad. V 19. minúte zahral štandardku M. Sivák, loptu si spracoval hruďou kapitán Fabian a rutinérsky krásnymi „nožničkami“ vyrovnal na 1:1. V 22. minúte vystrelil Adamec z 25 metrov, ale lopta skončila len na brvne. V 32. minúte našiel Augustini pred šestnástkou úplne voľného M. Moška, ktorý strelou k tyči poslal domácich do vedenia 2:1. V 35. minúte trafil tyč O. Kurín po strele z 25 metrov. V posledných sekundách polčasu ešte fauloval Bezunk v pokutovom území prenikajúceho M. Adamca a penaltu sám faulovaný premenil na 3:1. Druhý polčas sme sa dokázali však domácim aj v menšom počte viac než vyrovnať a vyrovnávajúci gól „visel“ vo vlásku. V 50. minúte poslal center do šestnástky Moravčík, no P. Fabian ani T. Sivák ho na dvakrát do siete neposlali. V 55. minúte našiel peknou prihrávkou P. Fabian T. Siváka a ten nedal T. Beňovi žiadnu šancu – 3:2. V 60. minúte mohlo byť vyrovnané, ale bomba Moravčíka len na bočnej sieti. V 64. min. pokračoval náš nápor. Vôbec nevyzeralo, že je nás na ihrisku o jedného menej. K odrazenej lopte sa dostal T. Sivák a sám zoči-voči pred brankárom T. Beňom na dvakrát nevyrovnal. Gól visel vo vlásku aj po následnom rohu, ale brankár domácich si vydýchol. Snahu o vyrovnanie prekazil v 74. minúte L. Šubert, ked po rohu O. Kurína skóroval hlavou na 4:2. V 78. min. po hrubej chybe obrany hostí pridal gól na 5:2 M. Moško. V závere zápasu upravil na 5:3 T. Sivák, keď po dlhej lopte od T. Ondráška nezaváhal pred T. Beňom. Snahu nášmu mužstvu nemožno uprieť, ale domáci dokázali aj vďaka neustálemu povzbudzovaniu publika a zvládnutiu presilovky, ktorá trvala takmer celý zápas vyhrať za tri body. Je však zrejmé, že domáce mužstvo určite nepatrí na dno ligovej tabuľky.

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva)
Takmer celý zápas sme po vylúčení hrali bez jedného hráča. Súper od začiatku prejavil väčšie chcenie a prevyšoval nás v nasadení, dôraze a v ochote behať bez lopty. Po prestávke sme zlepšili pohyb, dokázali sme byť dôrazní v súbojoch a podarilo sa nám zdramatizovať zápas strelením kontaktného gólu. Vypracovali sme si aj ďalšie šance na skórovanie, ale v čase, keď sme sa pripravovali na záverečný nápor, sme inkasovali zo štandardnej situácie. Aj napriek tomu, že zápas sa od začiatku nevyvíjal v náš prospech, si hráči za prístup v druhom polčase zaslúžia poďakovanie.

Góly: 10. Martin Madový 1:0 19. Milan Fabian 1:1 32. Matej Moško 2:1 45. Marek Adamec 3:1 penalta 55. Tomáš Sivák 3:2 74. Libor Šubert 4:2 78. Matej Moško 5:2 90. Tomáš Sivák 5:3.