FK Kľúčové

FK Kľúčové

timotejbulko

MUŽI vezú z Beckova bod za remízu 2:2. V závere mohol rozhodnúť o výhre Tomko.

Za veľmi veterného počasia nastúpilo naše mužstvo proti domácemu Beckovu, kt. je túto sezónu veľmi silným nováčikom súťaže, predovšetkým v domácom prostredí, kde pred týmto zápasom stratil body len raz za remízu. Fanúšikova sa nestihli ani usadiť a z prvej domácej rýchlej kontry zakončil prihrávku P. Kuníka A. Bončo krížnou strelou k tyči – 1:0. V prvom polčase nám hral do karát silný vietor. Postupom času sme boli viac ako vyrovnaným mužstvom, no akcie končili nepresne. V 14. minúte takmer prekvapil Urbana v bráne center od T. Kadáka, no brankára zaskočil na bránkovej čiare Važan. V 15. minúte po rohu P. Mandinca vyrovnal nechytatelne hlavou od „brvna dole“ kapitán Milan Fabian – 1:1. Domáci gólovky 1. polčas nemali, naša obrana pracovala jednoducho, nekazila a bojovne odolávala. V 19. minúte sa zastreľoval z diaľky D. Kačerek, ale lopta skončila vysoko nad. V 29. minúte skúšal vystreliť T. Sivák, ale obrana domácich včas strelu zblokovala na roh. V útoku si zastal pozíciu vykartovaného Bartáka Peter Bulko. V 34. minúte stretnutia T. Sivák posúval loptu pred bránu, tam sa k nej dostal T. Hazda, posunul ju Petrovi Bulkovi, ktorý si dvakrát zasekol domáceho brankára D. Urbana a do prázdnej brány zvýšil na 1:2. Samozrejme s podporou vetra sme chceli streliť čo najviac gólov, ale musíme byť vďační aj za tieto dva, vôbec prvýkrat v jarnej časti sme skórovali aj na ihrisku súpera.
Druhý polčas hrali domáci s podporou vetra, a tak sa očakávala ich veľmi zvýšená aktivita. Tá možno aj prichádzala, ale naše obrana pracovala skúsene a držala domácich na dištanc. Druhý polčas bol možno opakom prvým, no my sme využili podporu vetra viac ako domáci. V 51. minúte to skúšal z 25 metrov A. Bončo, ale nad. V 59. minúte centroval T. Hazda, ale pred bránou sme neboli dostatočne agresívni. Domácim ako keby podpora vetra viac uškodila ako pomohla. Prihrávky im stále utekali, a nedostávali sa do góloviek. Záverečných 15. minút však pridali. V 77. minúte vytiahol zákrok zápasu M. Mikloš, keď reflexívne zneškodnil hlavičku D. Žabára. V 79. minúte z ľavej strany ušiel domáci hráč, náš hráč Malých ostal po kontakte ležať, avšak nechalo sa pokračovať v hre. Center do šestnástky v skrumáži upratal do siete D. Kačerek a bolo 2:2. Pred prihrávkou na vyrovnávajúci gól však predchádzal „šlapák“ na L. Meravého, ostal nám ležať na ihrisku druhý hráč, no v hre nechal Cibulka pokračovať. Domáci sa dožadovali aj rúk našich hráčov. V 89. minúte stretnutia mohol rozhodnúť o našej výhre J. Tomko, avšak exkluzívnu prihrávku v samostatnom úniku na brankára pomedzi obranu od A. Ondráška nevyužil.
V závere nás čakalo ešte nepríjemných 5. nadstavených minút, ktoré sme však prežili a treba povedať, že remíza je zaslúžený výsledok.

Hráči zápasu: David KAČEREK – Milan FABIAN
Góly: 2. Andrej BONČO 79. David KAČEREK – 15. Milan FABIAN 34. Peter BULKO