FK Kľúčové

TJ Slovan Trenčianska Turná

timotejbulko

MUŽI vyhrali derby zápas v Tr. Turnej

Po ôsmich rokoch vo veľkom derby zápase a zároveň šlágri kola narazili na seba susedné dediny. Začiatok zápasu bol z oboch strán opatrný. V 10. min. vystrelil z ľavej strany Barták, ale lopta išla vedľa. V 12. min. si poradil so strelou P. Chorváta gólman hostí R. Ondrášik. Domáci držali loptu na svojich kopačkách o niečo častejšie hlavne 1. polčas, ale hostia si dokázali vytvárať nebezpečné šance. Tie zahodili najskôr v 32. min. Dráb a neskôr vytlačil loptu na roh po Bartákovej strele Lutišan. Domáci chceli streliť prvý gól, no šance Vašeka ani Liptáka gólom neskončili. V závere polčasu vyrazil z priameho kopu pokus Bartáka na roh Lutišan. Domáci začali druhý polčas náporom, no šance J. Kováča a hlavne K. Kapuša gólom neskončili – gólman hostí podával kvalitný výkon. Od 60. minúty boli hostia lepším celkom. V 72. min. ich poslal do vedenia J. Barták, keď nezávahal pred Lutišanom – 0:1. V 82. minúte skóroval opäť Barták, keď využil prihrávku z pravej strany od T. Siváka – 0:2. Hosťujúci Barták úradoval aj v 85. min., keď si zasekol až štyroch domácich hráčov a rutinérsky prihral voľnému T. Sivákovi, ktorý dal na 0:3. V závere ešte pridal štvrtý gól hostí T. Sivák opäť po prihrávke Bartáka. Derby zápas tak vyšiel viac hosťom, ktorý rozhodli v poslednej dvadsať minútovke. S prehľadom rozhodoval Jaroš.

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva)

Dnešný zápas sa hral so zabezpečenou obranou na oboch stranách, čo v prvom polčase prinieslo minimum šancí. O našom víťazstve rozhodla naša trpezlivosť a ochota vytrvať v zodpovednom výkone. Dokázali sme dať prvý gól a potom to bolo o kvalite smerom dopredu, kde sme útočili do otvorenej obrany. Góly si spravodlivo rozdelili obaja útočníci a veľká gratulácia k čistému kontu našej defenzíve na čele s „nepriestrelným“ brankárom.

Góly: 72. Juraj Barták 0:1 82. Juraj Barták 0:2 85. Tomáš Sivák 0:3 90. Tomáš Sivák 0:4.