TJ Slovan Trenčianska Turná

TJ Družstevník Vlára Ľuborča

MUŽI zdolali Ľuborču vysoko 6:1

V 4. min. pohrozil po rohu domáci T. Sivák, avšak hlavička išla vedľa. Ďalších desať minút zápasu patrilo hosťom, čo okorenili aj gólom. V 7. min. sa presadil po prihrávke od I. Schwantnera Dávid Machara – 0:1. Domáci sa prebrali a v 15. min. vyrovnal na 1:1 T. Sivák, keď prekonal hosťujúceho gólmana J. Macharu. O minútu neskôr domáci otočili výsledok, keď prihrávku od Pavla Bulka využil rýchly Jozef Dráb – 2:1. Gólman hostí čaroval v 18. min., keď zneškodnil po prihrávke Hlavatého strelu T. Siváka. V 20. min. prehodil loptu za obranu T. Sivák na J. Bartáka a ten prestrelil J. Macharu – 3:1. V 24. min. dominancia domácich pokračovala, keď kapitán Fabian nastrelil tyč. V 35. min. pekná akcia domáci po osi Barták-T.Sivák-Malých, keď posledný menovaný upravil na 4:1. Hosťujúci brankár chytil ešte do konca polčasu tri čisté góly T. Sivákovi. V úvode druhého polčasu sa zastreľovali D. Gabriš aj Dávid Machara, ale Ondrášik ich pokusy pokryl. V 69. min. ušiel hosťujúcej obrane J. Barták, ktorý pridal piaty gól domácich. V 72. min. chcel Barták pridať hattrick, avšak svoje kvality predviedol gólman J. Machara. V samom závere ešte upravil na 6:1 striedajúci Peter Bulko, keď jeho strelecký pokus skončil za chrbtom J. Macharu. Hostia aj napriek vysokej prehre ukázali, že futbal hrať vedia. Domáci vyhrali zaslúžene. S prehľadom rozhodoval Dendis – bez kariet.

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva)

Do zápasu sme vstúpili ťažkopádne, bez pohybu a s myšlienkou „ľahkého zápasu“. Až po inkasovanom góle sme sa prebrali, začali napádať súpera a nešetrili krokom. Následne sme potvrdili svoje silné stránky: nasadenie, bojovnosť, zodpovednosť, ochotu zabojovať jeden za druhého a silu kolektívu. Zápas sme zvládli vo víťaznom duchu až do konca.

Góly: 7. Dávid Machara 0:1 15. Tomáš Sivák 2:1 16. Jozef Dráb 2:1 20. Juraj Barták 3:1 35. Adrian Malých 4:1 69. Juraj Barták 5:1 90. Peter Bulko 6:1