TJ SPP Veľké Bierovce - Opatovce

Sponzori

Oddelenie Techniky, KFMaT, FHPV PU v Prešove
Najlepší strelci

TFK 1939 Záblatie

TJ SPP Veľké Bierovce - Opatovce

TJ SPP V.Bierovce-Opatovce

Autor

timotejbulko

Mgr. Timotej Bulko

MUŽI: Zhodnotenie sezóny 2022/2023. V ťažkej sezóne sme sa nakoniec udržali a pokračujeme…

V poslednej sezóne (2022/2023) skončili muži na 15. priečke so ziskom 29 bodov a skóre 50:70. Išlo o veľmi náročnú sezónu, ktorá bola predovšetkým v jarnej časti poznačená zraneniami. To však nie je výhovorka, ale realita. Vzhľadom na šírku kádra v súvislosti s počtom zranených hráčov sme museli dohrávať jarnú časť s pocitom pred zápasom „bude nás vôbec jedenásť?“. Už počas jesennej časti trápilo zranenie kolena nášho skúseného stredného záložníka Pavla Bulka, ktorý podstúpil v apríli tohto roka operáciu. Aby toho nebolo málo, na listinu zranených sa pridal brankár Martin Mikloš, ktorý si mimo futbalu poranil prsty a tak isto musel podstúpiť operáciu. K nemu sa pripojil aj Dominik Ondrášek, Šimon Bujný a aj ďalší brankár Marek Bulko. V závere sezóny sme bojovali ako vedeli, ale extrémne ťažký rozpis posledných 5 zápasov nám body nepriniesol, a tak sme mohli byť extrémne vďační za cenné výhry doma proti Trenč. Turnej či Nemšovej. Do brány sa tak musel postaviť po polovici jarnej časti hráč Lukáš Meravý, ktorý si zastal túto pozíciu veľmi dobre. V záverečných kolách sme chceli bodovať a ukľudniť postavenie v tabuľke, no doslova „zakliatu“ sezónu na zranenia podčiarkol Juraj Barták a Adrián Malých, prvému menovanému neumožňovalo hrať v útoku posledných 5 zápasov, a tak sa postavil medzi tri žrde, naopak druhý menovaný hral s veľkým sebazaprením.
Sklamanie nastalo u niektorých hráčov, ktorí mohli prísť pomôcť, ale neprišli… Naopak, poďakovanie si zaslúži napr. nestarnúci Vendo Ondrášek, ktorý aj vo veku 50. rokov neváhal, a prišiel pomôcť….
Nakoľko sa nám podarilo bodovať viac-menej proti lepšie postaveným tabuľkovým mužstvám, v závere sme sa ocitli s 29 bodmi aj s ďalšími dvomi klubmi. Musela tak rozhodnúť „min-tabuľka“ troch tímov, v ktorej sme boli poslední. Celkovo sme však obsadili predposledné 15. miesto. O našom osude, a tom, že budeme pokračovať v najvyššej oblastnej súťaži rozhodli faktory ako: postup do vyšších súťaži klubov – TJ Družstevník Opatová nad Váhom (VI. liga Sever), MFK Stará Turá (VI. ligy Západ).

Väčšina zranených hráčov sa však už postupne dostáva a bude dostávať do tréningového procesu, čím veríme v čo najrýchlejší návrat do novej sezóny.
Cieľom počas letnej prestávky je posilniť káder a samozrejme ho aj rozšíriť. O tom, aké nové mená a pohyby v kádri nastanú Vás budeme informovať neskôr.

Všetkým ďakujeme za podporu v sezóne 2022/2023.


SEZÓNA 2022/2023 – TOP3 STRELCI:

BARTÁK JURAJ (18)
SIVÁK TOMÁŠ (9)
MEDVEDÍK MARTIN, FABIAN MILAN, SIVÁK MARTIN (3)

Videné: 283x
1 10