TJ Slovan Trenčianska Turná

TJ Družstevník Vlára Ľuborča

MUŽI zvládli ťažký zápas proti Záblatiu

Domáci privítali v derby zápase neďaleké Záblatie. Hostia boli úvodné minúty aktívnejší na lopte, avšak bez žiadnej vyloženej šance. Práve domáci sa ocitli v 8. min. v šanci, no priťuknutie lopty od Pavla Bulka zakončil spoza šestnástky tesne vedľa M. Sivák. V 10. min. sa predviedli aj hostia, ale únik M. Šťastného nevyužil Anton Fraňo. Do približne 30. min. sa hral futbal z oboch strán po šestnástky, neprišli žiadne oku lahodiace šance. V 33. min. nezakončil ideálny priamy kop J. Barták. V 43. min. posunul loptu Pavol Bulko na T. Siváka, ten ju poslal pred bránu, kde sa ideálne zorientoval J. Barták a poslal domácich do vedenia 1:0. V úvode druhého polčasu zahrávali hostia štandardnú situáciu, ale lopta od J. Kováčika skončila na tyči. V 58. min. hostia vyrovnali na 1:1, keď dlhý aut od T. Krištofa využil po nedorozumení domácej obrany J. Kováčik. V 61. min. našiel z pravej strany T. Sivák A. Malýcha, no tomu chýbali ku skórovaniu centimetre. Domáci postupne pridali, chceli strhnúť vedenie na svoju stranu, o čo sa pokúšal aj v 65. min. T. Sivák, ale volejom mieril nad. V 72. min. Peter Bulko z ľavej strany prihral J. Bartákovi, ten loptu potiahol, prihral pred bránu, kde zakončil ideálne T. Sivák. Fuksa bol bezmocný. V 80. min. mohol pridať ďalší gól A. Malých, ale lopta mu nesadla. V 85. min. vysunul J. Bartáka rýchleho J. Drába, ktorého pekné kľučky pred Fuksom gólom neskončili. V závere hostia pohrozili z priameho kopu M. Jurčom, avšak tri cenné body ostali doma.

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva)

Od začiatku zápasu obe mužstvá zodpovedne plnili svoje defenzívne úlohy, a bol to boj o každú loptu, čo prinášalo veľa súbojov, ktoré neraz vyvolávali veľa nervozity a emócií. Dokázali sme sa nad to povzniesť, sústredili sme sa na vlastný výkon, a to prispelo k nášmu víťazstvu. Dnes rozhodla naša väčšia kvalita v útočnej činnosti, a samozrejme teší skutočnosť, že sa strelecky presadili obaja útočníci.

Góly: 43. Juraj Barták 1:0 58. Jakub Kováčik 1:1 72. Tomáš Sivák 2:1.