TJ Slovan Trenčianska Turná

Autor

timotejbulko

Mgr. Timotej Bulko

Napriek hernej prevahe odchádzame bez bodov. Rozhodli štandardné situácie a nepremieňanie šancí

Do zápasu sme vstúpili aktívne a domácich zatlačili pred bránu. Hrá sa však na góly, a tie dávali z rýchlych kontier domáci hráči. V 7. minúte ušiel obrane domáci Svoboda, ktorého zastavili naši hráči nedovolene tesne pred pokutovým územím. Priamy kop napálil bombou, prízemnou strelou okolo múru V. Brezovák – 1:0. V 10. minúte vytiahol parádny zákrok domáci gólman Janega, keď zneškodnil dobré zakončenie Bartáka z cca 7 metrov. Po prvom góle sme mierne znervózneli a pôsobili po ihrisku chaotickým dojmom. V 16. minúte po rohu M. Siváka zakončil tesne vedľa hlavou P. Polák. O pár minút neskôr sa dvakrát rútil z pravej strany na bránu P. Fabian, no miesto strely zvolil zasekávačku a prihrávku, čo domáci viackrát prečítali. V 25. minúte päťka domácich až za našu obranu, kde bol postavený Svodoba, ofsajd sa v tomto prípade ruší, brankár Bulko tak musel vybehnúť no nechtiac trafil nohy súpera čo znamenalo pokutový kop, ktorý premenil V. Brezovák 2:0. V 30. minúte sa zastreloval aj Tomáš Sivák, ale Janega bol na mieste. Ako sa povie „Chudobnému aj z hrnca vykypí.“ V 37. minúte boli domáci tretíkrát pri bráne a skórovali po rohu na 3:0 hlavou, keď úplne nikým nekrytý Vavro nemal problém nedať. Druhý polčas sme prišli ako vymenení, domáci prakticky celých 40 minút bránili so všetkými hráčmi na svojej polovici. Šance aj boli, ale chýba stále presnosť a lepšia efektivita premieňaní góloviek. V 55. min. sa rútil z pravej strany na bránu P. Fabian po priťuknutí lopty T. Sivákom, ale prestrelil. O pár minút nato vytiahol Janega dobré zákroky pri zakončení M. Fabiana aj T. Siváka. V 70. min. boli domáci prvýkrát pri našej bráne no výborne zasiahol Bulko. O pár minút kopali aj pokutový kop, ktorý napálil Brezovák do brvna. V 79. minúte nám to tam konečne padlo, keď po vyšachovaní domácej obrany prekonal Janegu T. Sivák – 3:1. V 82. minúte sa zastreloval aj Peter Bulko, ale tesne vedľa. V 85. minúte mohol zdramatizovať duel na rozdiel kontaktného gólu T. Sivák, ale v super šanci pred brankárom poslal loptu vedľa. Snahu niečo s výsledkom spraviť nášmu mužstvu nemožno uprieť, no tá prišla neskoro. Potrebujeme väčší kľud na kopačkách od obrany až po útok, pretože šance sa síce vytvárajú, ale nie sú dostatočne nebezpečné. S mužstvom, s ktorým sa dalo určite bodovať tak odchádzame naprázdno.

Hráči zápasu: Vojtech Brezovák – Tomáš Sivák

Góly: 7. Vojtech Brezovák 1:0 25. Vojtech Brezovák 2:0 (penalta) 37. Dominik Vavro 3:0 79. Tomáš Sivák 3:1