Autor

timotejbulko

Mgr. Timotej Bulko

Napriek prehre istota druhého miesta v lige

Do zápasu sme vstúpili dosť rozpačito. V 4. minúte mali domáci príležitosť, keď sa z ľavej strany dostal do šance P. Patka, ale Hejbal jeho úmysel prečítal. Z domácich bolo cítiť od úvodu väčšiu aktivitu a túžbu tento zápas vyhrať. V 9. minúte zahrával štandardku Vavrúš a hlavičku P. Patku vytiahol na roh dobrým zákrokom Hejbal. V 13. minúte sme sa dostali do prvej vážnej šance. Nenápadný center O. Breznického síce Žúži hlavou upratal do siete, ale pískal sa veľmi tesný ofsajd. V 15. minúte stratil domáci obranca loptu, ale ďalekonostná strela O.Breznického išla nad. V 21. minúte fauloval Viršinský prenikajúceho Hasidla v pokutovom území a penaltu premenil Vavrúš – 1:0. Aktivita domácich pokračovala. V 24. minúte unikol obrane Machara, ale Hejbal jeho zakončenie vyrazil do bezpečia. V 29. minúte vystrelil nebezpečne Pet. Bulko, ale nad. V 40. minúte rozohral rýchlo Mercek zo stredu poľa na T. Siváka, ten po ľavej strane potiahol loptu, prehľadne našiel Pet. Bulka, ktorý strelou k tyči nedal šancu Obertovi – 1:1. Hostia po tomto góle ožili. V 43. minúte natiahol domáceho gólmana Obertu po tvrdej strele Viršinský. O pár sekúnd mal veľkú šancu Barták, ale chýbal mu pol krok. V závere prvého polčasu hlavoval aj osamotený Machara vedľa.

V úvode druhého polčasu trafil tyč po individuálnom prieniku Hasidlo. V 50. minúte sa pokúsil o obaľovačku Barták, ale neúspešne. V 53. minúte vyslal jedovatú strelu Bahno, Hejbal ju vyrazil len pred nepokrytého M. Belka, ktorý dorazil loptu do siete na 2:1. Od tohto momentu sme domácim toho moc nedovolili až na jedovatú strelu Bahna z 54. minúty. Do konca zápasu sme boli lepším mužstvom, avšak gólovo sme sa nedokázali presadiť. V 60. minúte sa pokúsil vystreliť Žúži, ale nad. V 66. minúte mohlo byť vyrovnané, ale prihrávku od O. Breznického nevyužil Pet. Bulko, ktorého strela obtrela brvno. Na lopte sme síce boli lepší do konca stretnutia, ale tutovku sme si nevypracovali a tak domáci aj taktickým spôsobom udržali pre nich dôležité víťazstvo. My sme jednoducho neukázali väčšiu túžbu zabojovať o víťazstvo, ale aj napriek tomu skončíme definitívne na krásnom druhom mieste v sezóne 2018/2019.

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva)
Na začiatku zápasu sme si zľahčovali veci, chýbal pohyb bez lopty a nie všetci hráči boli ochotný zabojovať jeden za druhého. Tento náš slabší a nekoncentrovaný začiatok využil súper na strelenie gólu z pokutového kopu. Po malej zmene v rozostavení a vysvetlení si určitých vecí aj medzi hráčmi sme začali byť aktívny, dôrazný a vrátili sme sa do zápasu, čo viedlo k vyrovnaniu po najkrajšej akcii zápasu. V tejto časti sme boli dominantný a škoda, že sme si to nepreniesli aj do druhého polčasu, ktorý sme opäť začali ľahkovážne čo viedlo k inkasovanému gólu, keď sme nedokázali reagovať na vyrazenú strelu. Od tohto momentu sa súper stiahol do obrany a začalo sa naše márne snaženie na strelenie gólu. Dokázali sme si vypracovať len jednu gólovú príležitosť, ktorá zostala nevyužitá. Súper ukázal väčšiu túžbu po víťazstve čo mu dnes stačilo na zisk bodov. Pozitívne hodnotím skutočnosť, že po dlhšom čase spôsobenom zranením absolvovali celý zápas Pavol Bulko a Aleš Viršinský.

Góly: 21. Peter Vavrúš 1:0 pokutový kop 40. Peter Bulko 1:1 53. Milan Belko 2:1