TJ Slovan Zamarovce

Autor

Mgr. Timotej Bulko

Napriek prehre proti favoritovi so vztýčenou hlavou. Nasleduje zimná prestávka.

Domáci privítali v poslednom zápase favorita súťaže – Starú Turú. Úvodnú gólovku mali domáci v 9. min. – center Bartáka neupratal do siete najskôr Malých a potom ani A. Ondrášek, keď výborne zasiahol brankár Samul. V 12. min. mohli domáci viesť 2:0, ale nebolo tomu tak. Ideálnu prihrávku od Bartáka zoči-voči Samulovi nepremenil P. Fabian. Futbal sa hral vo vysokom tempe, čomu prispeli aj hostia. Ďalší zákrok vytiahol v 16. min. Samul po nepríjemnej strele P. Fabiana. Hostia sa dostali do vážnej šance v 20. min., ale R. Malíček z uhla prestrelil. V 26. min. viedli už domáci zaslúžene 1:0, keď pas M. Siváka našiel Bartáka, ktorý si obhodil Samula a skóroval do prázdnej brány. V 36. min. vyrovnal na 1:1 najlepší strelec súťaže F. Durec. V závere polčasu zatlačili hostia. Najskôr neskončilo gólom sólo F. Dureca a neskôr po skrumáži neupratal loptu do siete D. Sekerka. V 50. min. zakročil Mikloš po strele Dureca. V 55. min. domáci Barták ukázal krásnu sólo akciu, keď prešiel cez štyroch hráčov, ale Samul ho vychytal. O pár minút musel zasiahnuť opäť Samul po strele P. Fabiana. V 68. min. po nacvičenom rohu hostí skóroval hlavou P. Mazák – 1:2. Domáci už sily na vyrovnanie nenašli. Hostia ešte zahodili dve gólovky, kde však Mikloš vytiahol výborné zákroky, proti F. Durecovi a O. Peterkovi. Domáci sa za výkon proti favoritovi určite hanbiť nemusia. Zápasu by svedčala remíza, avšak hostia si už body vziať nenechali.
V závere domácich prekvapilo málo nadstavených minút od hlavného rozhodcu, ktorých malo byť – aj podľa videozáznamu omnoho viac, čím už nebol umožnení priestor na prípadne strelenie gólu. Hráčom, fanúšikom aj funkcionárom okolo klubu ďakujeme za prejavenú dôveru v jesennej časti 2022. Najbližšie sa predstavíme v jarnej časti, 12. marca 2023 v štvrtom zápase po sebe v domácom prostredí proti Starej Myjave.

Hráči zápasu: J. Barták – M. Samul

Góly:26. Juraj Barták 1:0 36. Filip Durec 1:1 68. Peter Mazák 1:2