MUŽOM NEVYŠLO ÚVODNÝCH 30 MIN., 3 PENALTY V ZÁPASE

V 4. kole sme vycestovali ku kvalitnému súperovi z Turej Lúky. Úvodných tridsať minút nám absolútne nevyšlo a slová pred zápasom ostali zrejme zamknuté v kabíne. V 7. minúte vysúval Nikodem J. Halabrína a toho fauloval v pokutovom území Pet. Bulko. Nariadený pokutový kop premenil s prehľadom domáci kapitán S. Šarudi – 1:0. V 14. minúte bolo vyrovnané, keď prestrelil Šragu T. Sivák po prihrávke od O. Breznického – 1:1. V 15. minúte natiahol O. Breznický Šragu, no tesne minul. V 17. minúte zlyhala hosťujúca obrana – únik na strelenie gólu využil rýchly Nikodem – 2:1. V 19. minúte mohlo byť vyrovnané. M. Svatík zatiahol po pravej strane loptu, poslal ju k prvej tyči kde v super šanci prestrelil T. Sivák. V 21. minúte center od T. Siváka našiel voľného O. Breznického, ten hlavoval vedľa. Nedá sa povedať, že by hostia prvých tridsať minút šance nemali, ale boli to domáci, ktorí predviedli vysokú efektivitu. V 28. minúte trafil z 20 metrov nechytateľne D. Petrovič – 3:1. V 30. minúte roh hostí – odrazená lopta sa dostala k Nikodemovi, ktorého nikto nezastavil – vysúval J. Halabrína, dotyk faulu prišiel od Pav. Bulka tesne pred šestnástkou, avšak na prekvapenie rozhodca ukázal na pokutový kop. Ten premenil K. Koníček – 4:1. Po tomto momente sme boli lepším mužstvom až do konca zápasu. Územnú prevahu sme však už do konca prvého polčasu nevyužili strelením gólu. V druhom polčase vybehol do útoku navrátilec J. Barták, ktorého aktivitu bolo na ihrisku cítiť. Hneď v 48. minúte tento hráč napálil do brvna. V 51. minúte vystrelil znova J. Barták spoza šestnástky, ale domáci obranca mu v poslednej chvíli vložil nohu do strely, z čoho pramenil rohový kop. V 55. minúte si dal pozor domáci brankár Šraga po nenápadnej pätičke od T. Siváka. V 60. minúte centroval z pravej strany O. Breznický, lopta sa odrazila k Mercekovi, ktorý z 30 metrov vystrelil tesne nad. V 74. minúte vysunul Pav. Bulko O. Breznického, ktorý vo výbornej šanci z 11 metrov prestrelil. V 79. minúte sa dostal tento istý hráč do ďalšej výbornej príležitosti, no opäť gól nepadol. V 86. minúte ušiel domácej obrane J. Barták, ktorý vybojoval pokutový kop. Ten premenil strelou do pravého horného rohu O. Breznický – 4:2. V 89. minúte roh hostí – O. Breznického tvrdú strelu vyrazil s námahou Šraga na roh. Celý druhý polčas sa hral len na polovici domácich, tí sa nedostali ani len pred šestnástku hostí, ale futbal sa hrá na góly nie na šance a preto vyhrali domáci zásluhou efektívnej tridsať minútovky.
TIMOTEJ BULKO

Góly:
7. Stanislav Šarudi 1:0 pokutový kop 14. Tomáš Sivák 1:1 17. Matúš Nikodem 2:1 28. Dominik Petrovič 3:1 30. Kristián Koníček 4:1 pokutový kop 86. Ondrej Breznický 4:2 pokutový kop.