O VÝHRE MUŽOV ROZHODOL GÓL O. BREZNICKÉHO

Na perfektne pripravenom teréne privítali domáci súpera z Myjavskej strany – TJ Jednotu Brestovec, s ktorými v minulej sezóne ani raz nebodovali. Hneď v 4. min. stroskotal vo výbornej šanci L. Breznický na brankárovi J. Vidovi. Hostia postupne preberali hru do svojich rúk a do tridsiatej minúty boli lepším mužstvom. Domáci sa nemohli dostať do zápasu, viazla kombinácia a presnosť na kopačkách. V 11. min. natiahol hosťujúci M. Šimek domáceho brankára Ondrášika po prihrávke F. Bruška.

V 20. min pekne vystrelil L. Breznický, ale brankár hostí si dal pozor. V 22. min. poslal do úniku O. Breznický T. Siváka, ale ten trafil len bočnú sieť Vidovej bránky. V 23. min. si postavil loptu po faule F. Bruško a približne z 25 metrov trafil ideálne k tyči – 0:1. Hra sa po tomto momente vyrovnala, domáci boli aktívnejší. V 30. min. bol v dobrej šanci M. Svatík, ale trafil len do stredu brány. V 38. min. zachytil loptu v strede poľa O. Breznický, vysunul L. Breznického, ktorý nedal šancu Vidovi po krížnej strele – 1:1. Druhý polčas chceli domáci pridať nejaký gól a prikloniť zápas na svoju stranu. V 51. min. L. Breznický krížnou strelou neprekonal Vida. V 55. min. tlak domácich, M. Svatík nastrelil brvno. V 64. min. unikol po pravej strane s chuťou hrajúci M. Svatík, hostia mu nestíhali, poslal loptu pred bránu na O. Breznického, a ten trafil ideálne – 2:1. V 68. min. predviedol zákrok zápasu Ondrášik, ktorý reflexívnym zákrokom vyrazil loptu nohou na roh po strele Gálika. V 72. min. unikol znova M. Svatík a L. Breznickému chýbalo pred bránou pól kroka. Hostia ku koncu pridali, ale domáci pozorne výsledok ustrážili a tak body ostali doma.

Góly: 23. Filip Bruško 0:1 38. Lukáš Breznický 1:1 64. Ondrej Breznický 2:1

Žlté karty: 0:1

Rozhodoval: Karol Svetkovič, 150 divákov.

VEĽKÉ BIEROVCE-OPATOVCE: Ondrášik - M. Sivák, T. Ondrášek, Mercek, L. Breznický (86. Žúži), Pav. Bulko(C), T. Sivák (90. Pazúr), Horňák, Svatík (79. Zhaňač), O. Breznický (78. Barták), Viršinský

BRESTOVEC: Vido - Černáček, Šimek, Čerešňa, Gaža, Sládeček, Mozolák(C), F. Bruško, Švancara (62. Bakoš), Gálik, J. Nemček (77. Luciak)

Článok napísal: TIMOTEJ BULKO