MUŽI PO VLAŽNOM VÝKONE STROSKOTALI NA ŠANCIACH

V 8.kole sme vycestovali do neďalekej Opatovej n/V. Úvodných dvadsať minút patrilo jednoznačne domácim, ktorí boli aktívnejší na lopte aj vďaka mnohým chybám na našej strane. V 7. minúte si musel dať pozor Ondrášik na jedovatú strelu D. Kováčika. Domáci mali dobré príležitosti, ale centre boli nepresne, alebo šance končili pred šestnástkou hostí. V 21. minúte sa vyhol ofsajdovej pasci Peter Bulko, a v úniku vo výbornej šanci stroskotal na domácom gólmanovi T. Mikoláškovi a dorážka Pav. Bulka z 5 metrov neskončila taktiež gólom.

V 24. minúte sa ocitol v samostatnom úniku aj Lukáš Breznický, ale jeho lob išiel nad bránu. O pár minút tento istý hráč nepremenil ďalší únik, tentokrát vytlačil jeho "obstrel" na roh domáci gólman. V 30. minúte bol voľný pred šestnástkou Svatík, ale trafil taktiež len brankára domácich. Hosťom sa v tomto zápase strelecky vôbec nedarilo. V druhom polčase mal v úvode veľkú šancu Peter Bulko, ale toho hlavičku vyrazil na roh domáci gólman. V 53. minúte však otvoril skóre Lukáš Breznický po strele z 20 metrov - 0:1. Po tomto momente sme hrali ustráchane a doslova si pýtali gól čo sa ukázalo ako zle zvolený štýl hry. V 61. minúte sa lopta viackrát odrazila v šestnástke až ku Ferenčíkovi, ktorý strelou k tyči vyrovnal na 1:1. V 72. minúte hostia chybovali vzadu, bránili D. Kováčika až traja pri čiare, ten poslal center pred bránu na voľného Ferenčíka, ktorý aj so šťastím skóroval na 2:1. Treba povedať, že do konca zápasu sme si nevypracovali žiadnu tutovku a domáci výsledok ustrážili. Hostia musia popracovať na premieňaní jednoznačných šancí. Domáci nás zaskočili hlavne rýchlou aktívnou hrou, s čím sme sa nevedeli vo viacerých fázach vyrovnať, prehrávali sme niekoľko osobných súbojov a totálne nám zlyhala strelecká muška čo rozhodlo priebeh tohto vyrovnaného zápasu.

Góly: 53. Lukáš Breznický 0:1 61. Nikolas Ferenčík 1:1 72. Nikolas Ferenčík 2:1

Žlté Karty: 1:0

Rozhodoval: Jozef Bečka, 150 divákov.

OPATOVÁ NAD VÁHOM: Mikoláško - Kompas (90. Amrich), Zubo, Bella, Panák, Poruban(C), Pisár, Kováčik, Šubert, Šišovský (85. Smolka), Ferenčík.

VEĽKÉ BIEROVCE-OPATOVCE: Ondrášik - M. Sivák (79. Barták), Žúži (79. Horňák), Mercek, Ondrášek, L. Breznický, Pav. Bulko(C), Pet. Bulko (85. Hejbal), T. Sivák, Pazúr, Svatík.

článok napísal: TIMOTEJ BULKO