MUŽI PO BOJOVNOM VÝKONE ZDOLALI MYJAVU B

Na perfektnom, doslova ligovom teréne privítali domáci nepríjemného súpera - Myjavu "B". V 2. min. vyskúšal pozornosť R. Černáka L. Breznický. Domáci boli pri chuti, zahrávali viacero štandardných situácií, ktoré ale riešil brankár R. Černák. V 14. min. našiel kolmicou T. Sivák L. Breznického, ten loptu potiahol a pred šestnástkou umiestil loptu k tyči za chrbát R. Černáka - 1:0. Mnoho súbojov sa odohrávalo v strede poľa, ktoré ale riešil s chuťou

hrajúci kapitán Pav. Bulko. V 16. min. unikol rýchly Oríšek, prihral F. Hodúlovi, ale ten tesne minul. V 20. min. stroskotal Oríšek na domácom brankárovi Hejbalovi. V 30. min. mieril v skrumáži tesne nad T. Sivák aj A. Viršinský. Hneď v úvode druhého dejstva vypálil nepríjemne Pet. Bulko. V 50. min. brankár hostí R. Černák napálil T. Siváka a odrazená lopta smerovala centimetre od tyče mimo. V 56. min. našiel exkluzívnou prihrávkou Pazúr T. Siváka a bolo 2:0. Druhý polčas bol jasne v réžií domácich. V 60. min. opäť T. Sivák vo výbornej šanci, tentokrát ale jeho lob išiel nad. V 62. min. znížil na 2:1 Oríšek. Hneď o minútu bolo 3:1, keď sa presadil L. Breznický po prihrávke T. Siváka strelou k tyči. V 80. min. Barták nahrával O. Breznickému, ale akcia gólom neskončila. V 87. min. sa už navrátilec Barták presadil, keď prestrelil R. Černáka - 4:1. Domáci si za bojovný výkon body plne zaslúžili.

Góly: 14. Lukáš Breznický 1:0 56. Tomáš Sivák 2:0 62. Ján Oríšek 2:1 63. Lukáš Breznický 3:1 87. Juraj Barták 4:1

Žlté karty: 1:2

Rozhodoval: Richard Király, 150 divákov.

VEĽKÉ BIEROVCE-OPATOVCE: Hejbal - M. Sivák, Žúži, Mercek, L. Breznický (79. J. Barták), Pav. Bulko(C), Pet. Bulko (67. Horňák), T. Sivák (90. Fabian), Pazúr, Viršinský (75. O. Breznický), T. Ondrášek.

MYJAVA B: Černák - Strnátka (80. Majerník), J. Viselka, Konečný, Hodúl, Pszota, Pet. Sivák, Podmajerský (76. Čobrda), Manák, M. Viselka, Oríšek (C).

Článok napísal: TIMOTEJ BULKO