PROTI KVALITNÉMU NOVÁČIKOVI SO SPRAVODLIVOU REMÍZOU

Domáci sa stretli v derby zápase po dvadsiatich rokoch s nováčikom - FUTBAL - FK Melčice - Lieskové. Zápas sledovala pomerne vysoká divácka kulisa, na štadión si našlo cestu tento derby zápas až približne 250 divákov, čo bolo naposledy v derby zápasoch ako napr. s Tr. Turnou alebo Chocholnou. Od začiatku zápasu bolo vidieť, že hostia nie sú náhodne na špici tabuľky. V 4. min. našiel Dár. Jančovič L. Mizeráka,

ktorému vypichol loptu v poslednej chvíli obranca domácich. V 7. min. rohový kop domácich - T. Sivák predĺžil loptu na Žúžiho, ktorý prestrelil Drga - 1:0. V 17. min. vyrovnal krásnou strelou z priameho kopu spoza šestnástky Dár. Jančovič - 1:1. V 20. min. mohli hostia vyhrávať, D. Žiškovi ale lopta v poslednej chvíli nesadla. V 29. min. vykopával z bránkovej čiary zakončenie T. Siváka L. Birás. V 34. min. mieril tesne nad aj L. Breznický. Treba uznať, že prvý polčas boli v niektorých fázach lepší hostia. Druhý polčas začali lepšie domáci, hneď v úvode bol v dobrej šanci J. Barták ale mieril nad. Ďalšiu šancu zahodil v 53. min. T. Sivák - vychytal ho niekdajší brankár Chocholnej - A.Drgo. V 60. min. sa osmelili aj hostia - D. Jantošovič našiel Dár. Jančoviča, domáci brankár však dobre zasiahol. V 68. min. prepálil loptu do siete L. Mizerák a hostia viedli 1:2. Domáci mali ešte viacero šancí, ktoré ale nevyužili. V 85. min. však vyrovnal hlavou na konečných 2:2 stopér domácich Mercek. Prvý polčas boli hostia lepší, druhý zase domáci a preto sa zrodila pred peknou diváckou návštevou spravodlivá remíza 2:2.

Góly: 7. Ladislav Žúži 1:0 17. Dárius Jančovič 1:1 68. Lukáš Mizerák 1:2 85. Juraj Mercek 2:2

Žlté karty: 3:1

Rozhodoval: Radek Michalec, 250 divákov.

VEĽKÉ BIEROVCE-OPATOVCE: Ondrášik - M. Sivák, Žúži, Mercek, L. Breznický (46. J. Barták), Pav. Bulko(C), Pet. Bulko (83. Fabian), T. Sivák, O. Breznický (75. Horňák), Viršinský, T. Ondrášek.

MELČICE-LIESKOVÉ Drgo - P. Žiška (C), Urban, Špaček, L. Birás, Jantošovič, Dárius Jančovič, D. Žiška (83. Habdák), Vilímek (79. F. Birás), Dávid Jančovič, L. Mizerák

Autor článku: TIMOTEJ BULKO (7. okt 2018 o 21:32)