MUŽI S KRUTOU PREHROU V ZÁBLATÍ, ZLYHALA KONCOVKA V TUTOVKÁCH

Hostia pricestovali v upršanom počasí do neďalekého Záblatia. V úvodných minútach mal šancu A. Fraňo, ale hosťujúci gólman Ondrášik si dal pozor. V 4. minúte 2x pohrozil hosťujúci Peter Bulko, raz sa lopta odrazila na roh a následne si Kovalík s jeho strelou poradil. Domáci boli do 20. minúty aktívnejší na lopte, dôraznejší, v obrane si vedeli loptu podržať.

V 8. minúte sa neujala ani strela spoza šestnástky od J. Bartáka. V 16. minúte hostia nepostrážili T. Krištofa, ktorý peknou krížnou strelou otvoril skóre zápasu – 1:0. V 20. minúte boli hostia okrátení o gól, T. Sivák prekonal hlavou Kovalíka, a hlavný rozhodca si nevšimol, že domáci brankár sa zrazil so svojim hráčom a nie hráčom hostí. V 28. minúte doslova natiahol domáceho gólmana Peter Bulko azda z 30 metrov. V 30. minúte ten istý hráč tesne minul hlavou po rohovom kope. V 38. minúte nastrelil J. Barták brvno domácej bránky. Do konca prvého polčasu sa nič vážnejšie neudialo. Druhý polčas patril jednoznačne hosťom, dominovali, zahrávali neuveriteľné množstvo štandardiek a rohových kopov, ale bol to deň blbec. Domáci boli za celý polčas trikrát pri bráne a všetko využili. Ale poďme si zrekapitulovať najväčšie príležitostí hostí. Hneď v 47. minúte mal obrovskú šancu po prihrávke od T. Siváka J. Barták. Jeho zakončenie išlo v super šanci len vedľa. V 53. minúte roh domácich – J. Marček našiel hlavu P. Šumaja a bolo 2:0. V 55. minúte našiel Peter Bulko na pravej strane úplne voľného T. Siváka, ktorého ale vychytal domáci brankár Kovalík. V 60. minúte si dal takmer vlastenec domáci Žabár, po prudkom nakopnutí od Petra Bulka. V 62. minúte potvrdil „zakliatie“ domácej bránky T. Sivák, ktorý z 2 metrov hlavoval nad. V 66. minúte sa pokúsil hlavičkovať aj M. Svatík, ale cieľ lopta nenašla. V 69. minúte ďalší roh hostí – M. Sivák našiel v bezprostrednej bránkovej blízkosti T. Siváka, ktorý hlavou v tutovke prestrelil. V 72. minúte spravil z domáceho gólmana superhviezdu aj J. Barták, tomu strelu vyrazil na roh. Azda najkrajší zákrok predviedol domáci gólman v 80. minúte keď po prihrávke T. Siváka reflexívne vyrazil loptu M. Svatíkovi. V 90. minúte pridali domáci do totálne otvorenej obrany hostí v hre „vabank“ ešte dva góly, ktoré definitívne zmazali nádeje hostí. Výsledok 4:0 je doslova pre hostí krutý, ale pokiaľ nepremeníme ani takéto najvyloženejšie šance, ktorých počet by sme nespočítali ani na dvoch rukách, nečudujme sa, že sme nebodovali...

Góly: 16. Tomáš Krištof 1:0 53. Peter Šumaj 2:0 90. Marek Chorvát 3:0 90.+ Roman Minárik 4:0.

Žlté karty: 2:1

Rozhodoval: Miloš Jakúbek, 100 divákov.

ZÁBLATIE: J. Kovalik - T. Krištof, D. Žabár (C), D. Ševčík (77. R. Minárik), P. Šumaj, Andrej Fraňo, J. Marček, M. Šťastný, M. Urban, M. Chorvát (90. Anton Fraňo), J. Agafon

VEĽKÉ BIEROVCE-OPATOVCE: R. Ondrášik - J. Barták (83. M. Fabian), Martin Sivák (80. Ľ. Zhaňač), L. Žúži, J. Mercek, Pavol Bulko (C) (71. O. Breznický), Peter Bulko, Tomáš Sivák, M. Horňák, D. Pazúr (64. M. Svatík), T. Ondrášek

Autor článku: TIMOTEJ BULKO - 28.10.2018 o 21:35