MUŽI SI PROTI ĽUBORCI VÍŤAZSTVO ZASLÚŽILI

Domáci privítali v 14.kole za ideálneho počasia na perfektne pripravenom teréne tabuľkového suseda z Ľuborče. V 4. min. sa dostával z ľavej strany do šance J. Barták, ale kapitán hostí P. Vavrúš loptu včas odkopol na roh. V 6. min. hlavičkoval tesne nad domáci L. Žúži. V 14. min. sa vyhol ofsajdovej pasci M. Trška, v úniku preloboval domáceho brankára a bolo 0:1.

Domáci prevzali iniciatívu do svojich rúk, dominovali, vytvorili si viacero štandardných situácií a rohov. V 16. min. po rohu vyrovnal na 1:1 hlavou domáci kanonier J. Barták. V 18. min. prihral z pravej strany M. Svatík T. Sivákovi, jeho výbornú strelu však ešte krajšie vyrazil na roh hosťujúci brankár Behanec. V 22. min. mieril tesne nad hlavou opäť T. Sivák. V 28. min. to už T. Sivákovi vyšlo, keď strelou k tyči po prihrávke od Pav. Bulka nedal šancu gólmanovi hostí – 2:1. V 35. min. prihral M. Sivák bratovi Tomášovi a bolo 3:1 pre domácich. Do konca polčasu zahodil výbornú šancu M. Sivák, T. Sivák aj Pet. Bulko. V závere polčasu ešte krásnu strelu z priameho kopu od J. Bartáka zázračne vytiahol brankár Behanec. V druhom polčase v 49. min. po chybe v obrane dal na 3:2 peknou strelou k tyči M. Trška. Domáci však rýchlo odpovedali. V 51. min. po krásnej prihrávke Pav. Bulka skóroval hlavou na 4:2 z blízka Pet. Bulko. V 55. min. čaroval Behanec pri zakončení J. Bartáka. V 66. min. skončila lopta na brvne po strele M. Svatíka a dorážka O. Breznického nenašla cieľ. V 70. min. po strele T. Siváka zvonila opäť ľavá tyč. V 81. min. vytiahol krásny zákrok brankár hostí po strele M. Horňáka. V 88. min. po zlej rozohrávke domácich vsietil gól na 4:3 M. Trška a následne uvidel červenú kartu brankár domácich R. Hejbal. Z jasného zápasu mohla byť ešte dráma, ale domáci to ustrážili. Hostia inkasovali „iba“ štyri góly vďaka bývalému gólmanovi FKS Nemšová J. Behancovi, ktorý podal nadpriemerný výkon. Víťazstvo domácich je plne zaslúžené.

Góly: 14. Marek Trška 0:1 16. Juraj Barták 1:1 28. Tomáš Sivák 2:1 35. Juraj Barták 3:1 49. Marek Trška 3:2 51. Peter Bulko 4:2 88. Marek Trška 4:3.

Žlté karty, Červené karty 0:3, 1:0

Rozhodoval: Damián Augustin Pavlovič, 120 divákov.

VEĽKÉ BIEROVCE-OPATOVCE: R. Hejbal - J. Barták (65. O. Breznický), Martin Sivák, L. Žúži, J. Mercek, Pavol Bulko (C), Peter Bulko (80. Horňák), Tomáš Sivák (89. R. Ondrášik), M. Svatík (75. Ľ. Zhaňač), D. Pazúr, T. Ondrášek

ĽUBORČA: J. Behanec - J. Bahno, J. Husár, D. Hasidlo, P. Vavrúš (C), P. Machara (80. P. Matejka), J. Ďuďák, P. Patka (63. M. Patka), Z. Gajdošík (46. M. Koníček), M. Trška, I. Schwantner

Autor článku: TIMOTEJ BULKO - 4.11.2018 o 20:50