MUŽI UKONČILI JESENNÚ ČASŤ VÝHROU V KĽÚČOVOM

Sobotný zápas poviedol v úlohe hlavného trénera p. Ján Dreveňák, ktorému na začiatok gratulujeme k získaniu novej B licencie UEFA na trénovanie vyšších súťaž. Hostia vycestovali posledné jesenné kolo do Kľúčového, z ktorého sa body berú veľmi ťažko. Úvodné minúty boli vyrovnané. Nikto sa nechcel dopustiť vážnejšej chyby, ktorá by mohla byť potrestaná. V 4. min. Bartákov dlhý pas nedočiahol dobiehajúci Peter Bulko. V 10. min. mali domáci možnosť priameho kopu z hranice šestnástky,

ktorý ale Patka st. prestrelil. V 15. min. bol v pokutovom území zastavený M. Svatík, ale hlavný rozhodca na prekvapenie penaltu neodpískal. V 19. min. však faulovali domáci T. Siváka z čoho nasledovala penalta, ktorú premenil s prehľadom L. Žúži – 0:1. V 25. min. sa lopta od T. Siváka odrazila až k M. Svatíkovi, ktorý zakončil tesne vedľa pravej tyče. V 30. min. mali domáci perfektnú príležitosť, priamy kop z hranice šestnástky ale nevyužil M. Vavruš. V 33. min zastavil domáci obranca tesne pred šestnástkou M. Svatíka, ale Pav. Bulko mieril vysoko nad. V 36. min. roh hostí – Pav. Bulko poslal loptu pred bránu, vyrazil ju P. Húdek priamo na T. Siváka, ktorý mieril len tesne nad brvno. V 40. min. hostia potvrdzovali aktivitu ďalším rohovým kopom – Pav. Bulko našiel T. Siváka, ktorý z dvoch metrov hlavou prestrelil. V 42. min. sa dostal k lopte M. Patka st., ale proti bol brankár hostí R. Ondrášik, ktorý doslova v hodine dvanástej vyrazil loptu z bránkovej čiary. Druhý polčas začali lepšie hostia, strela od Pet. Bulka bola tečovaná na roh. V 46. min. sa lopta dostala k J. Mercekovi, ktorého strelu stečoval spoza šestnástky na roh domáci obranca. V 47. min. išiel za nešportové správanie pod sprchy domáci M. Vavruš, ale na ihrisku to zo začiatku nevyzeralo ako presilovka hostí. Domáci chceli vyrovnať, snažili sa do 65. minúty, ale obrana hostí pracovala pozorne. V 67. min. si poradil v rohu ihriska z dvoma hráčmi M. Sivák a sám aj zakončil, no nad bránu. V 79. min. vysunul Pet. Bulko T. Siváka, ten loptu zatiahol z ľavej strany, našiel voľného J. Bartáka, ktorý s kľudom „angličana“ nezaváhal, zakončil do siete na 0:2. V 82. min. sa zastreľoval aj O. Breznický, no vedľa. Zápas naberal na obrátkach, znervóznel. Nádeje domácich však ukončil v 88. min. T. Sivák, ktorý využil ideálnu prihrávku z pravej strany od O. Breznického. Hostia podali zodpovedný výkon, s túžbou vyhrať a preto si odniesli zaslúžene tri body. D. Pazúrovi prajeme skoré uzdravenie za nepríjemné zranenie a fanúšikom ďakujeme v jesennej časti 2018 za priazeň a podporu.

Góly: 19. Ladislav Žúži PK 0:1, 79. Juraj Barták 0:2 88. Tomáš Sivák 0:3.

Žlté karty, Červené karty 5:2, 2x ŽK=ČK 1:0

Rozhodoval: Matej Krchlík, 150 divákov.

KĽÚČOVÉ: P. Húdek - M. Guga, F. Rajníček, Marian Vavruš, M. Patka st. (C), Damian Vavruš, M. Papierník, P. Kulich, P. Amrich (83. M. Machara), T. Vydrnák (79. T. Belko), A. Kiačik (56. Ľ. Trebichavský)

VEĽKÉ BIEROVCE-OPATOVCE: R. Ondrášik - J. Barták, Martin Sivák, L. Žúži (46. M. Horňák), J. Mercek, Pavol Bulko (C), Peter Bulko, Tomáš Sivák, D. Pazúr (84. Ľ. Zhaňač), M. Svatík (66. O. Breznický), T. Ondrášek

Článok napísal: TIMOTEJ BULKO (11.11.2018 o 9:45)