MUŽI V OSLABENÍ PRIŠLI O BODY

Zápas začal z oboch strán opatrne. Prvú vážnejšiu príležitosť si vytvoril domáci hráč v 10. min, keď po ľavej strane centroval loptu T. Sivák, ale Svatík ani Ďuriš ju do siete neupratali. V 14. min. mal veľa priestoru Zvolenský, ale jeho strela išla nad bránu domácich. V 17. min. napálil loptu do brvna Barták, tá sa odrazila opäť k tomuto hráčovi, ktorý s prehľadom otvoril skóre - 1:0. V 19. min. prehodil Ďuriš loptu na T. Siváka, ktorého tvrdú strelu spoza šestnástky zneškodnil brankár Hatnančík.

V 25. min. sa dostal do dobrej šance M. Machara, ale z hranice šestnástky mieril nad. V 27. min. po rohu dal na 2:0 T. Sivák. V 31. min. zahrali domáci zaujímavo štandardnú situáciu, na ktorej konci bol T. Sivák, no netrafil priestor brány. Do konca polčasu mali výborné šance domáci - T. Sivák aj Ďuriš, ale aj hosťujúci Š. Coník. Úvod druhého polčasu vyšiel hosťom, keď sa presadil P. Dohnan - 2:1. V 55. min. ušiel Barták hosťujúcej obrane, hráč hostí ho stiahol za dres, no domáci hráč neudržal následne v zápale boja nervy na uzde a videl červenú kartu. V 73. minúte vymyslel parádnu prihrávku Žúži na T. Siváka, a ten ešte krajším zakončením potešil domácich v oslabení – 3:1. Hostia o pár minút strelili kontaktný gól, keď po centri Dzurillu voľný Dohál upratal loptu do siete – 3:2. V 82. minúte obrana domácich dvakrát zle odkopla loptu, z čoho bol zadarmo rohový kop pre hostí. Zahrával ho Kučerák, naň si nabehol Repa a bolo 3:3. V 86. minúte mohlo byť 4:3 pre domácich, T. Sivák sa uvoľnil z pravej strany, ale prepálil bránu hostí. V závere videl ešte druhú žltú hosťujúci Repa. Domáci vrhli sily do útoku, ale ani hlavička Pet. Bulka gólom neskončila. Hostia v úplnom závere mohli skórovať M. Gugom, ale proti bol domáci brankár Ondrášik. Domáci tento zápas zbabrali, nechali sa zbytočne vylúčiť a treba povedať, že po premenení šancí v prvom polčase by bolo po zápase. Snaha hostí v presilovke bola odmenená spravodlivou remízou 3:3.

Roman Kadák (tréner mužstva): Začiatok zápasu bol poznačený ošetrovaním na jednej aj druhej strane. Hra bola rozkúskovaná a viac sa nehralo ak hralo. Od 10 minúty sme sa zvýšenou aktivitou dostali do zápasu a začali si vytvárať šance, ktoré viedli ku dvom streleným gólom Juraja Bartáka a Tomáša Siváka. V tejto časti zápasu sme si vypracovali aj ďalšie príležitosti na strelenie gólu, čo sa nám ale nepodarilo. Záver prvého polčasu sa dohrával v strede ihriska za miernej prevahy hostí. Polčas sme zaslúžene vyhrali 2:0 a ako sa neskôr ukázalo bol to nedostatočný náskok. Druhý polčas sme začali nedisciplinovanosťou na ľavej útočnej polovici ihriska, čo viedlo ku zbytočnej strate lopty po nezmyselnej kombinácií, nasledoval odkop súpera cez celú šírku ihriska a hosťom sa podarili tečovanou strelou znížiť. Od tohto momentu sme sa začali obávať o výsledok. Tento stav vyvrcholil pri našej rozvíjajúcej sa útočnej príležitosti na súperovej polovici ihriska nezmyselným skratom nášho hráča, keď oplácal súperovi faul, čo viedlo k jeho vylúčeniu. Od tohto momentu sa začala 35 minútová hra o jedného hráča menej. Súper ponúknutú príležitosť využil a začal sa viac tlačiť do útoku. Následne sme sa viac zamerali na obranu a vyrážanie do rýchlych protiútokov do otvorenej súperovej obrany, čo sa nám podarilo v 73 minúte, keď sa strelecky presadil druhýkrát v zápase Tomáš Sivák. Zo streleného gólu sme sa dlho netešili a súper okamžite znížil po skrumáži v našom pokutovom území. V závere zápasu hostia vyrovnali po rohovom kope, ktorému predchádzalo veľké nedorozumenie medzi našimi stopérmi. Zápas sa na koniec skončil remízou, ale podľa môjho názoru sme mali v dnešnom zápase zvíťaziť, pretože sme si dokázali vypracovať viac gólových príležitostí, ktoré sme nedokázali využiť. Súperovi sme vlastnými chybami v organizácii obrany a hlavne hrubou nedisciplinovanosťou ponúkli šancu vrátiť sa do zápasu, čo následne aj využil.

Góly: 17. Juraj Barták 1:0 27. Tomáš Sivák 2:0 47. Pavol Dohnan 2:1 73. Tomáš Sivák 3:1 78. Daniel Dohál 3:2 82. Jakub Repa 3:3

Žlté karty + Červené karty 1:4, 1:1

Rozhodoval: Juraj Foltín, 180 divákov.

VEĽKÉ BIEROVCE-OPATOVCE: R. Ondrášik - J. Barták, Martin Sivák, L. Žúži, J. Mercek, R. Ďuriš, Peter Bulko (C), Tomáš Sivák, M. Svatík, Horňák, T. Ondrášek (Zhaňač, O. Breznický)

HORNÁ SÚČA: Hatnančík - F. Bariš, Zvolenský, Machara, Dohál, P. Dohnan, Blaho, J. Dohnan (C), Dzurilla, Coník, Repa (Fabo, Kučerák, Bartek, Lukšo, M. Guga)

Autor článku: TIMOTEJ BULKO - 18.3.2019 o 11:22