ZODPOVEDNÝ VÝKON V TEPLEJ PRINIESOL TRI BODY

Domáci povzbudení minulotýždňovou výhrou v derby zápase v Opatovej nezačali ideálne. Hneď v 1. min. stretnutia ich prekvapil O. Breznický po prihrávke T. Siváka, ktorý pred Čupalkom nezaváhal a hostia viedli 0:1. V 4. min. unikol obrane hostí J. Hanták, ale jeho zakončenie išlo vysoko nad bránu. V 10. min. sa vyznamenal brankár hostí Ondrášik, ktorý zneškodnil

jedovatú strelu J. Dobiaša. V 14. min. prekvapil domácich Peter Bulko, ktorý strelou z hranice šestnástky zvýšil vedenie hostí na 0:2. V 19. min. si nabehol na center Pupiša D. Provazník, ale lopta išla nad bránu. V 20. min. hrubá chyba domácej obrany, ktorú nevyužil v samostatnom úniku R. Hejbal. V 30. min. vypálil domáci Bukovčák aj Homola, no neúspešne. V 40. min. vypichol loptu domácej obrane O. Breznický, v úniku pred Čupalkom tvrdo vypálil a lopta skončila v sieti - 0:3. Druhý polčas domáci zabrali, chceli s výsledkom niečo spraviť. Hneď v 48. min. mieril tesne vedľa M. Dorica. Hosťom ubúdali sily, nemali možnosť striedať, no domáci to nevyužili. Domáci držali loptu viac v druhom polčase, ale dobre organizovaná obrana hostí pôsobila skúsene. V 70. min. v skrumáži prehodil domáci K. Putera Ondrášika - 1:3. Hostia realizovali nebezpečné protiútoky, no svoje šance trestuhodne zahodili. V 70. min. si poradil z dvomi hráčmi T. Sivák, ale zakončenie ľavačkou v dobrej šanci zneškodnil Čupalka. V 88. min. mohlo byť kľudne 1:4, ale brejk hostí v dvojici – T. Sivák a O. Breznický nezakončil druhý menovaný ideálne. V závere sa dožadovali ešte domáci po strele Provazníka penalty, no píšťalka ostala nemá. V tomto zápase sme boli futbalovejší. Každý jeden hráč pristúpil k zápasu zodpovedne, a tak sme vybojovali tri body. S prehľadom rozhodoval skúsený rozhodca Ježík.

Roman Kadák (tréner mužstva): Do zápasu sme nastúpili len s jedenástimi hráčmi, z ktorých boli dvaja brankári, takže v útoku odohral celý zápas brankár Róbert Hejbal. Lepší začiatok zápasu sme si nemohli ani predstaviť, keď sme už v 14 minúte po góloch Ondreja Breznického a Petra Buka vyhrávali o dva góly. Súper sa snažil o kombinačne zakladanie útokov, ale na to sme boli dobre pripravený a zodpovedným výkonom eliminovali jeho snaženie. Celý prvý polčas sme hernou disciplínou a ochotou behať bez lopty nedovolili súperovi dostať sa do streleckých príležitostí. V závere polčasu Ondrej Breznický svojim druhým gólom v zápase zvýšil naše vedenie o tri góly a to ešte zostali ďalšie šance nevyužité. Druhý polčas sa odohrával za hernej prevahy domácich, ale len v strede ihriska. Naopak boli sme to my, ktorí si vypracovali dostatok nebezpečných situácií na strelenie gólu, čo sa nám už ale nepodarilo. Výkon mužstva by som charakterizoval, ako skúsený, vyzretý a trpezlivý založený na vzájomnej komunikácii, spolupráci a ochote jeden za druhého zabojovať. Hráči ukázali charakter a chcenie pobiť sa o víťazstvo. Defenzívnu činnosť celého mužstva s prehľadom dirigoval kapitán Milan Fabian a v útoku odviedol veľmi kvalitný výkon aj keď bez streleného gólu Tomáš Sivák.

Góly: 1. Ondrej Breznický 0:1 14. Peter Bulko 0:2 40. Ondrej Breznický 0:3 70. Kristián Putera 1:3

Žlté karty 0:1

Rozhodoval: Martin Ježík, 100 divákov.

TRENČIANSKA TEPLÁ V. Čupalka - D. Provazník (C), Š. Bukovčák, J. Dobiaš, J. Hanták, M. Frohn, M. Pupiš (41. P. Blaho), K. Putera (78. Š. Adamec), M. Homola, K. Barinka, M. Dorica

VEĽKÉ BIEROVCE/OPATOVCE: R. Ondrášik - M. Sivák, L. Žúži, J. Mercek, M. Fabian (C), O. Breznický, Pet. Bulko, T. Sivák, M. Horňák, M. Svatík, R. Hejbal

Autor článku: TIMOTEJ BULKO - 25.3.2019 o 11:51