MUŽI ZDOLALI FK TURANI TROJGÓLOVÝM ROZDIELOM

Na perfektne pripravenom teréne privátali domáci tím FK Turani. Do zápasu sme vstúpili pomerne aktívne. V 9. min. otvoril skóre zápasu O. Breznický, keď po prihrávke T. Siváka prepálil strelou k tyči brankára hostí - 1:0. V 12. min. sa vyznamenal brankár hostí Šraga, keď zlikvidoval jedovatú strelu od T. Siváka. V 15. min. sa dostával do príležitosti Nikodem, ale Hejbal situáciu vyriešil.

V 20 min. vystrelil z 25 metrov Pet. Bulko, ale brankár hostí tím podržal. V 30 min. zlikvidoval tutovku hostí Hejbal, keď vychytal M. Jančeka. V 35. min. sa dostal z pravej strany do šance M. Svatík, ale obranca hostí mu loptu vypichol na roh. V 42 min. pekná akcia domácich. Najskôr M. Svatík prihral O. Breznickému, ten posunul T. Sivákovi, ktorý našiel M. Svatíka, jeho ideálne spracovanie lopty a strela z otočky zapadla do siete a domáci viedli 2:0. Prvých pätnásť minút druhého polčasu patrilo hosťom, avšak práve T. Sivák mohol po brejku zvýšiť, ale zlé vykopnutie Šragu nevyužil. V 60 min. zakončenie Matušicu aj Šarudiho Hejbal vyriešil. V 72. videl červenú kartu Klimáček, keď zatiahol ručnú brzdu na T. Siváka. V 75. prihral T. Sivák O. Breznickému, ktorý zvýšil na 3:0. V 77. min. sa uvoľnil z ľavej strany T. Sivák, ktorý takmer z veľkého uhla prekvapil Šragu, no nestalo sa. V 88 min. nastrelil M. Svatík tyč a následne strela O. Breznického našla rukavice hosťujúceho gólmana Šragu. Treba povedať, že domáci zahodili viacero dobrých šancí, ktoré ostali do konca zápasu už nevyužité. Hral sa pekný futbal, ku ktorému prispel aj súper. Zápas rozhodoval s prehľadom Hudec.

Roman Kadák (tréner mužstva): Prvý polčas sme boli aktívnejší a vytvárali si viacero streleckých príležitostí. Hneď prvú šancu v zápase využil na strelenie gólu Ondrej Breznický, čo nám dodalo potrebný pokoj a istotu. V tejto časti zápasu útočné príležitosti vytváral hlavne Michal Svatík, ktorý svojou rýchlosťou platil na súpera za čo bol odmenený aj streleným gólom. V druhom polčase chcel súper ešte so zápasom niečo urobiť, preto nastúpil z veľkou dávkou rizika a tlačil sa do útoku vo väčšom počte hráčov, pričom v jeho zadných radoch vznikali priestory pre naše protiútoky. Po jednom z nich bol hráč súpera vylúčený, keď si pomohol nedovoleným zákrokom pri našej gólovej šanci. Od tohto momentu sme dominovali a vytvárali si ďalšie príležitosti. Zápas definitívne rozhodol strelecky disponovaný Ondrej Breznický, ktorý už v druhom zápase strelil dva góly. Dnes sa nám prvýkrát v jarnej časti podarilo udržať čisté konto, čo je zásluha celého tímu a opäť sme potvrdili, že zápas sa rozhoduje na oboch stranách ihriska, tak ako v útočnej aj obrannej činnosti. Na záver chcem poďakovať našim fanúšikom, keď po skončení zápasu pri odchode domácich hráčov do kabín ich podporili a pochválili.

Góly: 9. Ondrej Breznický 1:0 42. Michal Svatík 2:0 75. Ondrej Breznický 3:0

Žlté karty + Červené karty 0:1, 0:1

Rozhodoval: Roman Hudec, 120 divákov.

VEĽKÉ BIEROVCE-OPATOVCE: R. Hejbal - R. Ďuriš, Martin Sivák, L. Žúži, J. Mercek, M. Fabian (C), Peter Bulko, Tomáš Sivák, M. Svatík, M. Horňák, O. Breznický (Zhaňač)

FK TURANI: O. Šraga - J. Kulíšek, D. Petrovič, B. Klimáček, S. Šarudi (C), J. Halabrín, M. Nikodem, M. Janček, M. P. Viskup, P. Ťulák, J. Duga (Brňa, Matušica, Jankovič)

Autor článku: TIMOTEJ BULKO - 31.3.2019 o 21:29