MUŽI PODALI JEDEN Z NAJLEPŠÍCH VÝKONOV SEZÓNY

V 20. kole sme pricestovali do Brestovca, ktorý túto sezónu doma ešte neprehral a treba povedať, že body sa odtiaľ berú veľmi ťažko. Hostia vstúpili do zápasu veľmi dobre. Aktívnou hrou zaskočili domácich, čoho výsledkom bola v 5. minúte tyč Bartáka po prihrávke M. Svatíka. V 8. minúte stretnutia poslal dlhý pas z obrany Mercek, hlavou predĺžil Peter Bulko na T. Siváka, ten následne vrátil loptu Petrovi Bulkovi, ktorý spoza šestnástky

tvrdo vystrelil a lopta skončila nechytateľným spôsobom za chrbtom brankára Vida – 0:1. V 14. minúte centroval z ľavej strany najlepší hráč domácich Gaža na Mozoláka, ale ten prestrelil. Treba povedať, že po góle hostí domáci riadne zabrali do 25. minúty, ale tlak sme dokázali ustáť. V 20. minúte kopali domácich sled rohových kopov a hrozili hlavne zo štandardných situácií. V jednej z nich mal blízko ku gólu Vrábel, ale M. Sivák v poslednej chvíli loptu hlavoval do bezpečia. Veľká aktivita domácich však skončila približne v 26. minúte, kedy sme prevzali zápas do svojich rúk a boli lepším celkom. V 29. minúte sa dostal k lopte O. Breznický, šikovne sa prekľučkoval pred šestnástku kde videl voľného T. Siváka, toho však vo výbornej príležitosti vychytal Vido. V 35. minúte si loptu spracoval Svatík, ale v poslednej chvíli obranca Vrábel odkopol loptu na roh. V 37. minúte Mercek našiel T. Siváka, ten hlavou predĺžil pred šestnástku na Bartáka, ten sa „obtočil“ okolo obrancu a strelou k tyči prepálil Vida – 0:2. V 45. minúte nastrelil druhú tyč v zápase T. Sivák. Domáci boli priebehom zápasu zaskočení a druhý polčas chceli minimálne vyrovnať. To však hostia nedovolili. Väčšia šanca prišla v druhom polčase až v 60. minúte, ktorá skončila gólom hostí. Po pravej strane ušiel domácej obrane M. Svatík, spätnou prihrávkou našiel O. Breznického, ktorý prepálil všetko čo mu stálo v ceste – 0:3. Treba povedať, že tento gól dokázal streliť O. Breznický aj cez bolesti, pretože už pred strelením gólu avizoval, že potrebuje striedať, no muselo sa čakať na prerušenie hry. V 62. minúte centroval z ľavej strany Gaža, ale hlavička Mozoláka išla tesne vedľa. V 63. minúte takmer prekvapil Vida Svatík. O dve minúty neskôr videl Barták voľného T. Siváka, vznikol brejk 2 na 1 so Svatíkom, ale posledného menovaného zastavil za cenu faulu domáci Caltík a nasledovala penalta. Tú premenil bezpečne Žúži – 0:4. V rozpätí 70-72. minúty vyrážal tvrdé strely Hejbal od Bruška či Gažu. V 79. minúte vystrelil Barták, ale Vido bol tentokrát pozorný. V 81. minúte z ľavej strany hľadal pred bránou T. Sivák Svatíka, ale tomu chýbalo pól metra. V 86. minúte predĺžil za obranu loptu M. Horňák na Bartáka a jeho únik skončil gólom v sieti domácich – 0:5. Z Brestovca tak vezieme zaslúžené tri body, pretože sme boli futbalovejší takmer počas celého stretnutia a umnou hrou dokázali predčiť súpera.

Roman Kadák (tréner mužstva): Zápas sa mi hodnotí veľmi dobre, hráči plnili všetky pokyny, čo sme si povedali pred zápasom a boli dominantní počas celého stretnutia. Streliť 5 gólov na pôde súpera, ktorý je našim tabuľkovým susedom nie je vôbec vecou náhody, ale kvalitným prejavom v útočnej činnosti a premenením našich gólových príležitosti, a to sme ešte dvakrát nastrelil konštrukciu brány. Samozrejme veľmi pozitívna je aj nula na našom konte. Z výsledku aj z predvedenej hry sa tešíme, ale už od zajtra sa budeme pripravovať na ďalší zápas, ktorý hráme až o dva týždne, keďže teraz máme voľný víkend. Súper hrozil najmä zo štandardných situácií, ktoré sme ale dokázali ubrániť.

Góly: 8. Peter Bulko 0:1 37. Juraj Barták 0:2 60. Ondrej Breznický 0:3 65. Ladislav Žúži 0:4 (11m) 86. Juraj Barták 0:5

Žlté karty 1:2

Rozhodoval: Marek Nedbal, 120 divákov.

BRESTOVEC J.Vido - J. Černáček, P. Caltík (66. J. Bakoš), M. Obuch, J. Gaža, M. Sládeček, V. Mozolák (C), F. Bruško, D. Švancara (46. V. Kročian), M. Šimek (69. Mikolášek), M. Vrábel (85. P. Nemček)

VEĽKÉ BIEROVCE/OPATOVCE: R. Hejbal - M. Sivák, L. Žúži, J. Mercek, M. Fabian (C), O. Breznický (62. T. Ondrášek), Pet. Bulko, T. Sivák, M. Horňák, M. Svatík, J. Barták

Autor článku: TIMOTEJ BULKO - 8.4.2019 o 19:39