MUŽI SI DOMA PORADILI S OPATOVOU N/V

Prvú šancu v zápase mal v 3. min. M. Sivák, ale brankár hostí strelu kryl. V 8. min. bola aktivita domácich odmenená gólom, keď si po centri T. Ondráška dal ukážkový vlastenec A. Panák – 1:0. V 11. min. posunul loptu Pet. Bulko na Bartáka, ten sa nebojácne predral do šestnástky, kde ho

najskôr vychytal gólman hostí, ale na hlavičku M. Svatíka bol už bezmocný – 2:0. Domáci pri vedení 2:0 mierne poľavili a hostia neskladali zbrane, nakoľko body potrebujú ako soľ. Po góle sa pýtala jedovatá strela Brandisa, ale cieľ nenašla. Následne mal šancu aj D. Kováčik, ale brankár včas zareagoval. Aktivita hostí bola odmenená gólom v 31. min. keď oblúčik Brandisa využil Pisár – 2:1. Šance domácich postupne prichádzali a jednu z nich využil v 40. min. Barták, keď zakončil pekný center od M. Svatíka – 3:1. V 53. min. vysunul do úniku M. Sivák Bartáka a bolo 4:1. V 59. min. nastrelil Pet. Bulko tyč. V 67. min. trafil tesne vedľa z priameho kopu Šubert. Druhý polčas domáci dominovali, a šance T. Ondráška, Bartáka či Pet. Bulka ostali ešte nevyužité. Aj keď sa hostia hlavne v prvom polčase snažili, na dobre hrajúcich domácich to nestačilo. Body tak ostali zaslúžene doma.

Roman Kadák (tréner mužstva): Lepší začiatok sme si ani nemohli želať, keď sme už v desiatej minúte vyhrávali 2:0. Paradoxne namiesto toho, aby sme sa upokojili a začali kontrolovať zápas sme zbytočne znervózneli a umožnili súperovi vrátiť sa do zápasu. V tejto časti hry sme súperovi prenechali hru v strede poľa, kde sme boli nedôrazní a chýbal nám väčší pohyb bez lopty. Rozhodujúcim momentom v dnešnom zápase bol náš tretí gól pred koncom prvého polčasu, ktorí padol po najkrajšej akcii zápasu. Od tejto chvíle až do konca stretnutia sme zápas kontrolovali a podarilo sa nám pridať aj napriek ďalším gólovým príležitostiam už len jeden gól. Celý druhý polčas sme hrali koncentrovane a dodržiavali hernú disciplínu. Opäť sa potvrdilo, že keď chcete byť úspešní musia si všetci hráči na ihrisku plniť svoje povinnosti a nesmú si ich zľahčovať. Poďakovanie patrí aj našim fanúšikom za ich podporu a záverečný potlesk pre hráčov pri odchode z hracej plochy.

Góly: 8. Adam Panaák (vl. gól) 1:0, 11. Michal Svatík 2:0 31. Dávid Pisár 2:1 40. Juraj Barták 3:1 53. Juraj Barták 4:1

Žlté karty 2:2

Rozhodoval: Marian Dragula, 120 divákov.

VEĽKÉ BIEROVCE-OPATOVCE: R. Ondrášik - T. Ondrášek, M. Fabian (C), M. Horňák, J. Mercek - M. Svatík, O. Breznický, Pet. Bulko, M. Sivák - J. Barták, T. Sivák (L. Žúži, R. Hejbal)

OPATOVÁ NAD VÁHOM: E. Kompas - A. Panák. D. Šišovský, T. Zubo (C), M. Bella, N. Ferenčík, D. Pisár, L. Šubert, D. Kováčik, J. Hájek, D. Brandis (M. Amrich, M. Husár, T. Šišovský)

Autor článku: TIMOTEJ BULKO - 29.4.2019 o 12:59