MUŽI BERÚ Z MYJAVY CENNÉ TRI BODY

V 24. kole sme vycestovali na Starú Myjavu. Za chladného, veterného a daždivého počasia sme mali prvú vážnu šancu v 5. minúte, ale center Horňáka a zakončenie O. Breznického do siete bolo prekvapivo posúdené ako ofsajd. V 9. minúte sa zastreloval aj domáci Oríšek, ale nepresne. V 12. minúte vystrelil z 20 metrov Barták, ale lopta išla vysoko nad. Domáci hrozili hlavne z rýchlych krídelných priestorov, ale hosťujúca obrana centre pred bránu rozumne realizovala. Svojou aktivitou a rýchlejším pohybom sme domácich zaskočili v 21. minúte – aut od T. Ondráška smeroval k T. Sivákovi, ten si loptu zakryl, následne ju poslal pred bránu, kde si nabehol Barták a bolo 0:1. V 25. minúte ušiel domácemu obrancovi po prihrávke T. Siváka Barták, ale

zakončenie vyrazil na roh Černák. V 30. minúte mieril spoza šestnástky nad bránu Zmeko. V 30. minúte bol pri góle opäť T. Sivák, nahral Horňákovi, ten vystrelil a tečovaná strela skončila za chrbátom bezmocného Černáka – 0:2. Najväčšia šanca domácich prišla v 33. minúte, keď sa individuálne preštrikoval pred bránu Zmeko, ale Ondrášik výborne zasiahol. Hostia mali o pár minút dve tutovky a mohlo byť kľudne 0:4. Najskôr M. Sivák vysunul T. Siváka, toho vychytal Černák a následne roh v skrumáži neskončil gólom Merceka z piatich metrov. Následne domáci opäť prepadli v obrane, čo nevyužil Barták. Domáci prišli do druhého polčasu s tromi prestriedanými hráčmi. V 52. minúte rozhodca pískol pre domácich nepochopiteľnú štandardku, ktorú následne zahral Oríšek a Bartáková ruka v pokutovom území znamenala penaltu. Tú samotný Oríšek premenil a znížil na 1:2. Od tohto momentu zápas úplne znervóznel a následné minúty tomu pridal aj hlavný rozhodca, ktorý viacerými chybnými verdiktami na obe strany zápasu „podkúril“. Niektorí naši hráči si po tomto nedokázali udržať nervy na uzde, z čoho pramenili zbytočné žlté karty. V 55. minúte brejk hostí nezakončil ideálne T. Sivák. V 59. minúte natiahol Horňák Černáka a to bolo zo šancí hostí do konca zápasu všetko. Domáci samozrejme chceli vyrovnať a my sme sa museli sústrediť na pozorné bránenie. V 66. minúte musel zasahovať po centri Pet. Siváka Ondrášik. V 78. minúte išiel predčasne pod sprchy po druhej žltej karte Barták a domáci hrali presilovku. Tú však nevyužili ani nadstavením piatich minút k hracej dobe. V závere hrozili hlavne centre, ktoré nedočiahol ani Oríšek či Gašparík. Berieme tak cenné tri body. Za prvopolčasovú útočnú aktivitu a pozorné bránenie v druhom polčase sme si body zaslúžili.

Roman Kadák (tréner mužstva): Zápas bol poznačený studeným, veterným a daždivým počasím, čo spôsobovalo hráčom sťažené podmienky už pri pohybe a práci s loptou. Domáci sa snažili o kombinačný futbal, ale naši hráči sa lepšie prispôsobili podmienkam a boli po celý prvý polčas dôraznejší v osobných súbojoch, rýchlejší a agresívnejší. Všetko toto viedlo k nášmu dvojgólovému vedeniu po prvom polčase, keď naše góly padli po vopred pripravených situáciách ako bola spolupráca útočnej dvojice a ich zakončenie prvým dotykom na prednej tyči a prenesenie hry na druhú stranu čo predchádzalo streleniu druhého gólu. Druhý polčas domáci zjednodušili prechod do útoku a viac sa tlačili pred našu bránu, čo viedlo k pokutovému kopu. Od tohto sporného momentu až do konca stretnutia sa na oboch stranách viac rečnilo, faulovalo a pribúdala nervozita nielen na ihrisku ale aj mimo neho. Víťazstvo sme si za predvedený výkon zaslúžili, ale musíme popracovať na ovládaní vlastných negatívnych emócii a robiť iba tie činnosti, ktoré sú prospešné pre mužstvo a celý klub.

Góly: 21. Juraj Barták 0:1 30. Martin Horňák 0:2 52. Ján Oríšek pokutový kop 1:2

Žlté karty, Červené karty 2:7, 0:1 (2xŽK Barták)

Rozhodoval: Matej Krchlík, 50 divákov.

MYJAVA B: R. Černák - D. Drahoš (75. M. Manák), S. Šarudi (86. Marek Viselka), Ján Viselka (46. P. Strnátka), M. Konečný (46. J. Tomič), V. Čobrda, F. Hodúl, V. Podmajerský, T. Zmeko, J. Oríšek, D. Gašparík (46. Peter Sivák)

VEĽKÉ BIEROVCE/OPATOVCE: R. Ondrášik - L. Žúži, J. Mercek, T. Ondrášek, M. Fabian, Martin Sivák, M. Horňák (90. R. Hejbal), P. Bulko, O. Breznický (85. Ľ. Zhaňač), Tomáš Sivák (90. M. Rakovan), J. Barták

Autor článku: TIMOTEJ BULKO - 6.5.2019 o 15:13