MUŽI VYHRALI DERBY ZÁPAS V MELČICIACH

V 25.kole sme vycestovali na derby zápas a zároveň šláger kola - do neďalekých Melčíc. Úvod zápasu bol z oboch strán opatrný. V 5. minúte poslal center do šestnástky Horňák, ale brankár Kopčan pred dobiehajúcim Svatíkom zasiahol v čas. V 8. minúte rozohral rýchlym spôsobom zo stredu ihriska Peter Bulko na rozbehnutého Horňáka, ale ten mieril vysoko nad. V 13. minúte mali domáci dobrú

príležitosť, ale Urbanovu prihrávku nevyužil Mizerák. V 16. minúte vysunul zo stredu poľa Dárius Jančovič Škultétyho, ale v poslednej chvíli zasiahol brankár Ondrášik. V 25. minúte prihral Pet. Bulko O. Breznickému, ten našiel elegantnou prihrávkou T. Siváka, ktorý si vychutnal Kopčana – 0:1. Aktivita hostí po strelenom góle priniesla v 27. minúte nastrelenie brvna v podaní T. Siváka. V 33. minúte našiel perfektnou nenápadnou prihrávkou za obranu O. Breznický T. Siváka, ale jeho strela vo výbornej šanci išla len tesne vedľa tyče. V 35. minúte sa ukázali aj domáci. Škultéty vysunul L. Birása, ktorý len tesne minul. Domáci začali druhý polčas so zvýšenou aktivitou, ale koncentrovane a zodpovedne hrajúci hostia odolávali. V 51. minúte pas Urbana nevyužil Daniel Jančovič, pretože Ondrášik výborne vybehol. V 55. minúte sme založili rýchlu kontru, a zakončenie O. Breznického išlo len pár centimetrov nad brvno. V 60. minúte vysunul Pet. Bulko voľného Svatíka, ktorého únik zneškodnil Kopčan, vďaka ktorému boli domáci stále v hre. V 65. minúte ďalšie výborné šance hostí, ale T. Sivák mieril nad. V 74. minúte nevyužil sľubnú šancu Ďuriš. Druhý gól, ktorý sme po našich super šanciach nedali nás mohol ešte mrzieť. V 81. minúte prišli najväčšie šance domácich, ale Ondrášik tím podržal. Najskôr zblokovala obrana šancu Dár. Jančoviča a následne sa vyznamenal po strele Urbana Ondrášik. V 86. minúte si všimol nabiehajúceho T. Siváka Fabian, ten loptu potiahol z pravej strany, pred bránou našiel Ďuriša, ktorý prepálil Kopčana – 0:2. Brankár domácich následne uvidel za zákrok žltú kartu. V 90. minúte mohol pridať tretí gól T. Sivák, ale Kopčan ho bravúrne vychytal. Z derby zápasu tak berieme cenné tri body po kvalitnom výkone. Hral sa nadpriemerný zápas súťaže.

Roman Kadák (tréner mužstva): V dnešnom zápase sme podali kolektívny zodpovedný a disciplinovaný výkon, ktorého výsledkom je nula na našom konte, aj keď súper patrí medzi družstvá, ktoré strieľajú veľa gólov. Obe mužstvá si dokázali vytvoriť niekoľko streleckých príležitostí, z ktorých sa nám podarilo po pekných kombináciách strelili dva góly. Počas celého stretnutia boli naši hráči koncentrovaní a sústredení len na hru a priebeh stretnutia. Zápas rozhodla naša väčšia túžba po víťazstve, kvalita v zakončení a ochota podriadiť svoj výkon pre potreby mužstva. Chcem sa poďakovať našim fanúšikom, že prišli podporiť našich hráčov a mohli vidieť kvalitný futbalový zápas v priateľskej atmosfére.

Góly: 25. Tomáš Sivák 0:1 86. Roman Ďuriš 0:2

Žlté karty 3:2

Rozhodoval: Martin Ježík, 250 divákov.

MELČICE-LIESKOVÉ M. Kopčan - F. Průša, Lukáš Birás "C", Dávid Jančovič, A. Janigáč (80. Branislav Jantošovič), M. Urban (90. Filip Birás), M. Vilímek, V. Škultéty (86. B. Matejovič), L. Mizerák (46. Daniel Jančovič), Dárius Jančovič, P. Žiška (57. Dominik Jantošovič)

VEĽKÉ BIEROVCE/OPATOVCE: R. Ondrášik - L. Žúži, J. Mercek, T. Ondrášek, M. Svatík, M. Fabian "C", Martin Sivák, M. Horňák (65. R. Ďuriš), Peter Bulko, O. Breznický (79. A. Viršinský), Tomáš Sivák

Autor článku: TIMOTEJ BULKO - 13.5.2019 o 14:50