POSLEDNE VIDEÁ

KVALITNÝ VÝKON PRINIESOL V TUREJ LÚKE 3 BODY

11. kolo sme vycestovali na Turú Lúku (FK Turani), ktorá v tejto sezóne ešte doma neprehrala. V 4. minúte sa dostal do dobrej šance domáci R. Boor, avšak hlavou mieril nad. V 10. minúte sa dostal do šance z pravej strany J. Barták, v úniku si loptu zasekol, nahral voľnému Tomášovi Sivákovi, ktorý v super šanci trafil len domáceho gólmana.

V 12. minúte štandardka, ktorú zahral šikovne M. Fabian na T. Siváka, a ten prehodil brankára domácich – 0:1. V 22. minúte prišla veľmi pekná akcia na našej strane. Peter Bulko predĺžil na J. Bartáka, ten posunul loptu Tomášovi Sivákovi, ten naspäť J. Bartákovi a bolo 0:2. Domáci síce hrozili z rýchlych krajových priestorov, avšak hrali sme pozorne a veľmi zodpovedne na všetkých postoch. V 30. minúte našiel centrom S. Šarudi M. Tomku a ten hlavou tesne minul. V 39. minúte sme šokovali domácich ešte viac, pretože po vyrazenej lopte od domáceho gólmana skóroval Tomáš Sivák. V 44. minúte fauloval jasne na žltú kartu Barták, avšak slabšie protesty a veľmi prísna karta od rozhodcu znamenala jeho vylúčenie. Viac ako 45 minút sme tak muselo odohrať v oslabení o jedného hráča. Domáci začali logicky druhý polčas s náporom, avšak skúsenou hrou sme odolávali. Výborne zachytal aj brankár Hejbal, ktorému nevypadávali lopty a krížne centre s prehľadom pokryl. V 63. minúte sa dostal do samostatného úniku Tomáš Sivák, avšak nájazd nevyužil. Domáci hrozili hlavne z pravej strany, kde bol rýchly M. Tomka, avšak Hejbal jeho centre s prehľadom pokryl. V 81. minúte sa dostal k odrazene lopte Malých, hlavou predĺžil na Pavla Bulka, ten posunul Tomášovi Sivákovi, ktorý svoj výborný výkon zavŕšil hetrikom – 0:4. V 89. minúte nepremenil prísne posúdenú penaltu najlepší hráč domácich Marek Tomka, keď stroskotal na našom gólmanovi Hejbalovi, ktorý svoj dobrý výkon počiarkol zmarením PK. Z Turej Lúky, ktorá prvýkrat prehrala na svojej pôde tak berieme zaslúžene všetky body.

Roman Kadák (tréner mužstva): Dnešný zápas nám potvrdil správnosť nášho smerovania, načo kladieme dôraz a čo rozhoduje zápasy. Každý hráč plnil svoje povinnosti na ihrisku a nik nešetril krokmi pri svojich úlohách. Proti súperovej mladosti, rýchlosti a výbušnosti sme postavili zodpovednosť, skúsenosť a hernú kvalitu nielen do ofenzívy, ale hlavne smerom k plneniu defenzívnych povinnosti. Výsledkom je nula na našom konte v počte inkasovaných góloch. Samozrejme, že treba vyzdvihnúť našu streleckú pohotovosť v zakončení a zablahoželať Tomášovi Sivákovi k priebežnému prvému miestu medzi najlepšími kanoniermi v súťaži. Veľkým mínusom je vylúčenie a naše reakcie k rozhodcom počas zápasu. Aj to nám ukázalo, že musíme popracovať viac na mentálnej stránke hráčov a sústrediť sa na veci, ktoré dokážeme ovplyvniť, čiže náš výkon.

Góly: 12. Tomáš Sivák 0:1 22. Juraj Barták 0:2 39. Tomáš Sivák 0:3 81. Tomáš Sivák 0:4

Žlté karty, Červené karty: 3:2, 0:1

Rozhodoval: Marek Nedbal, 150 divákov.

FK TURANI: J. Matušica - J. Kulíšek, M. Tomka, B. Klimáček (63. J. Mikolášek), S. Šarudi, R. Boor (76. A. Jankovič), J. Halabrín (70. V. Brňa), M. Nikodem, S. Gálik, M. Pavel Viskup, P. Ťulák (74. M. Janč

VEĽKÉ BIEROVCE/OPATOVCE: R. Hejbal - J. Barták, Martin Sivák, L. Žúži, M. Fabian, Pavol Bulko (90. R. Ondrášik), Peter Bulko (80. A. Malých), Tomáš Sivák (85. T. Kadák), M. Horňák, T. Ondrášek, A. Moravčík (72. A. Viršinský)

Autor článku: TIMOTEJ BULKO - 14.10.2019 o 15:50